دستگیری فروشنده انسولین های تقلبی

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - رئیس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که در مورد خرید و فروش انسولین های تقلبی در فضای مجازی فعالیت می کرد اطلاع داد.

دستگیری فروشنده انسولین های تقلبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی افزود: فردی به پلیس فتا تهران عظیم مراجعه و مدعی شد در فضای مجازی اقدام به خرید انسولین نموده و زمانی که برای استفاده آن با پزشک مشورت نموده، متوجه شده انسولین ها فاسد و تاریخ گذشته است.

وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارات خود گفت باتوجه به احتیاج مادرم به انسولین، در فضای مجازی جستجو کردم و با شخصی ناشناس که خود را از وارد نمایندگان این دارو معرفی کرد آشنا شدم و پس از صحبت های اولیه مبلغ 50 میلیون ریال برای خرید انسولین برای وی واریز کردم و پس از دریافت داروها با آنالیز پزشک تعیین شد انسولین ها به هیچ عنوان قابل استفاده نیست.

گودرزی افزود: کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را شروع کردند و با بهره گیری از روش های علمی و اقدامات فنی فرد مذکور را در فضای مجازی شناسایی و متوجه شدند مجرم با جعل هویت افراد مختلف در عرصه پزشکی در فضای مجازی اقدام به فروش داروهای فاسد و غیرقابل استفاده تحت عنوان انسولین به افرادی که احتیاجمند این دارو هستند، می نماید.

وی افزود: با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی، در نهایت مجرم در مخفیگاه خود در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و بیش از 200 قلم انسولین غیرقابل استفاده از محل اختفای وی کشف شد.

رئیس پلیس فتا تهران عظیم گفت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار میکرد اما پس از روبه رو شدن با شاکی پرونده و ادله دیجیتال ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش داروهای فاسد اعتراف کرد.

گودرزی به شهروندان توصیه کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می نمایند و مدعی داشتن داروهای نادر هستند. در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند مراتب را به وسیله سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1151

به "دستگیری فروشنده انسولین های تقلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری فروشنده انسولین های تقلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید