داوری پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی با کتاب آغاز شد

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم حیدری با اشاره به ارسال 948 اثر از 27 استان کشور گفت: استان های بوشهر با 205، خوزستان با 111، تهران با 97، مازندران با84 ، اصفهان با 76 و خراسان جنوبی با 71 اثر استان هایی بودند که بیشترین میزان مشارکت را در مقایسه با دیگر استان ها داشتند.

داوری پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی با کتاب آغاز شد

حیدری ادامه داد: همچنین از میان شهرهای شرکت کننده در این پویش شهرهای برازجان در استان بوشهر با 117 اثر، رامهرمز در استان خوزستان با 93 اثر، اسلامشهر در استان تهران با 83 اثر بیشترین تعداد آثار ارسالی را به دبیرخانه این پویش داشتند.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فرایند داوری آثار نیز گفت: داوری این پویش از سه شنبه 21 اردیبهشت ماه آغاز شده است. آثار رسیده به دبیرخانه با شاخص هایی همچون ارتباط با موضوعات پویش، خلاقیت در ارائه، کیفیت ارائه، رعایت زمان بندی تعداد بازدیدکنندگان و چرخش در فضاهای مجازی (اصطلاحاً لایک، همرسانی و کامنت) و توجه به مسائل اجتماعی روز کشور داوری و بررسی خواهند شد.

وی ادامه داد: به 40 نفر از برگزیدگان این پویش در رده های مختلف سنی 2 تا 7 سال، 7 تا 12 سال، 12 تا 18 سال و 18 سال به بالا جوایزی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

براساس این گزارش، دفتر مطالعات و برنامه ریزی های وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از برگزاری دو پویش #با کتاب در خانه(ویژه آخرین نوروز قرن) و پویش #کتاب خوانی و نامه به نویسنده محبوب، در سال 1400 به برگزاری پویش ملی #نشاط نوروزی با کتاب اقدام کرد که هدف از برگزاری این دو برنامه ایجاد شور و نشاط در میان خانواده ها و بچه ها و نوجوانان در ایام خانه نشینی بیماری کویید 19 بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1157

به "داوری پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی با کتاب آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری پویش کتاب خوانی نشاط نوروزی با کتاب آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید