نیمی از افراد 20 تا 40 ساله فاقد بیمه هستند ، چند نفر از پایتخت نشینان بیمه ندارند؟

به گزارش مجله گرگانلند، معاون کل وزارت بهداشت گفت: حدود 30 درصد از ساکنان پایتخت تحت پوشش بیمه نیستند و پس از تهران در این زمینه استان های خراسان شمالی، اصفهان و خوزستان در رتبه های دوم تا چهارم قرار دارند.

نیمی از افراد 20 تا 40 ساله فاقد بیمه هستند ، چند نفر از پایتخت نشینان بیمه ندارند؟

به گزارش مجله گرگانلند به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی گفت: در سال 95 حدود 91 درصد مردم بیمه شده بودند. از این آمار، 94 درصد را فقرا و 99.5 درصد را افراد ثروتمند تشکیل می دادند. در این میان بدترین حالت متوجه افراد قشر متوسط در کشور بود که تنها 88.1 درصد بیمه شده بودند. این نشان می دهد که پیغام ما به قشر متوسط به درستی منتقل نشده است.

حریرچی درباره رده سنی افراد بدون بیمه، اظهار کرد: 54 درصد افراد 20 تا 40 سال فاقد بیمه هستند که این نشان می دهد افراد با تصور اینکه همواره سالم هستند، نسبت به بیمه شدن در این سن کوتاهی می نمایند. در حالی که بروز بعضی از بیماری ها مانند سکته های قلبی و مغزی در این سن اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه همه اهداف نظام سلامت معین شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل در پوشش همگانی خدمات درمانی در حوزه بیمه خلاصه می گردد، اضافه نمود: اگر کشوری بدون در نظر دریافت هر گونه تبعیضی بخواهد نسبت به ارائه خدمات بهداشتی اقدام کند، باید در 5 سطح ارتقای سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی و زندگی قبل از مرگ خدماتی را به مردم ارائه دهد و از سختی های اقتصادی مردم جلوگیری کند. در این صورت است که میزان رشد کشورها در حوزه سلامت سنجیده می گردد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افزایش پوشش خدمات در هر کشوری می تواند منجر به کاهش هزینه های اقتصادی برای مردم گردد. طبق مطالعات صورت گرفته از سوی سازمان بهداشت جهانی، خدماتی که در کشور ایران ارائه می گردد از سطح متوسط بالاتر است و این خدمات تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 129

به "نیمی از افراد 20 تا 40 ساله فاقد بیمه هستند ، چند نفر از پایتخت نشینان بیمه ندارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از افراد 20 تا 40 ساله فاقد بیمه هستند ، چند نفر از پایتخت نشینان بیمه ندارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید