جنگ جهانی اول به حکایت تصاویر رنگی

به گزارش مجله گرگانلند، در 28 ماه ژوئن سال 1919 میلادی، رهبران پیروز متفقان معاهده ورسای را امضاء و بدین ترتیب جنگ جهانی اول به طور رسمی سرانجام یافت.

جنگ جهانی اول به حکایت تصاویر رنگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزیاتو، زمانی که یکی از صرب های بوسنی، آرشیدوک فرانتس فردیناند ولیعهد امپراطوری اتریش مجار و همسرش، کنتس سوفی، دوسش هوهنبرگ را در یکی از خیابان های سارایوو ترور کرد، امپراطوری اتریشی مجار اعلامیه جنگ با صربستان را داد و بدین سان جنگ دنیای اول آغاز گشت.

این جنگ که حدود پنج سال به طول انجامید، جان 10 میلیون نفر را گرفت. اندیشه جنگ برای اتمام جنگ ها در این نبرد شکل گرفت و در آن از هواپیماها، تانک ها و نیز سلاح های شیمیایی برای نخستین بار در تاریخ جنگ های بشریت به کار گرفته شد.

در 28 ماه ژوئن سال 1919 میلادی (1298 هجری شمسی)، رهبران پیروز متفقان معاهده ورسای را امضاء و بدین ترتیب جنگ دنیای اول به طور رسمی انتها یافت.

با این مقدمه کوتاه به آنالیز تصاویر رنگی از این جنگ پرداخته خواهد شد که بخشی از زندگی جنگی آن دوران را به تصویر می کشد. این تصاویر توسط اُپن یونیورسیتی منتشر شدند.

جنگ های سنگر به سنگر از عناصر اصلی جنگ دنیای اول به شمار می رفت.

سربازان بیشتر فعالیت های خود را در داخل سنگرها به انجام می رساندند. در این تصویر یکی از سربازان، در مرز آلبانی و داخل سنگر موهایش را کوتاه می نماید.

تصویر نظامیان آلمانی را ملاحظه می کنید که در آغاز جنگ و در سال 1914 میلادی (1293 هجری شمسی) برای عکس دریافت ژست گرفته اند.

یکی از نظامیان کانادایی از مرکز نظامی این کشور را مشاهده می کنید که به منظور حفاظت از خود در مقابل سلاح های شیمیایی، ماسک زده است.

از ترس مسمومیت با مواد شیمیایی، پیاده نظامیان هندی با ماسک هایی در داخل سنگرها از خود محافظت می نمایند.

وجود سلاح های شیمیایی در این جنگ، تکنولوژی های جدید و ترسناکی را به میدان های جنگی وارد ساخت. با این حال، ماشین هایی که برای ارسال خبر به مراکز اصلی نظامی درنظر گرفته شده بودند، به همان نمونه های مسقف برای این پیغام رسانی انجام وظیفه می کردند.

جنگ دنیای اول در حقیقت تنشی در کل دنیا به شمار می آمد. این سربازان از نیروهای امپراطوری استرالیا بودند که در پایگاه نظامی کشور خود، برای دریافت عکس، در کنار هم قرار دریافتد.

تصویری از پیاده نظامیان کانادایی که با یکی از حیواناتی که برایشان شانس و اقبال را به همراه داشت، عکس گرفته اند. حیوانات خانگی در جریان جنگ، سمبلی برای اخلاقیات در میان آن همه خشونت های غیر باور بودند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 889

به "جنگ جهانی اول به حکایت تصاویر رنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ جهانی اول به حکایت تصاویر رنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید