جزئیات پوشش رایگان درمان و داروی بیماران صعب العلاج از هفته آینده

به گزارش مجله گرگانلند، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه طرح نسخه نویسی الکترونیک را به تدریج پیش می بریم تا کار تکمیل گردد اظهار داشت که از هفته آینده هزینه درمان و داروی بیماران صعب العلاج، مزمن و پرهزینه سالمندی به وسیله سامانه نسخه نویسی الکترونیک رایگان خواهد بود.

جزئیات پوشش رایگان درمان و داروی بیماران صعب العلاج از هفته آینده

مصطفی سالاری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به توقف صدور دفترچه های بیمه کاغذی درمان از ابتدای هفته جاری اظهار کرد: زحمت اجرا و استقرار برنامه های توقف صدور دفترچه های بیمه و نسخه نویسی الکترونیک به تنهایی روی دوش تامین اجتماعی نیست و برای همه زحمت دارد اظهار کرد: کار را بسیار تدریجی آغاز نموده ایم.

وی اضافه نمود: از ابتدای آبان ماه امکان نسخه نویسی الکترونیک را فراهم نموده بودیم و توقف صدور دفترچه های بیمه یک گام دیگر است. به تدریج پیش می رویم تا کار تکمیل گردد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه همه نهادهای مربوط از جمله نظام پزشکی و انجمن داروسازان با ما همکاری و تعامل داشتند تا بتوانیم این کار را از اول اسفند اجرایی و عملیاتی کنیم گفت: باید در کنار پزشکان و داروسازان دوشادوش یکدیگر کار را پیش ببریم.

سالاری همچنین ضمن اعلام اینکه از هفته آینده داروی بیماران صعب العلاج، مزمن و پرهزینه سالمندی به وسیله سامانه نسخه نویسی الکترونیک رایگان خواهد بود گفت: این افراد نزد یکی از پزشکان طرف قرارداد ثبت نام الکترونیکی انجام می دهند و ما دارو و هزینه درمانشان را 100 درصد می پردازیم. قبلا باید اسناد را می بردند و ارائه می کردند و بروکراسی هایی داشت، اما اکنون دیگر لازم نیست و پرداختی ندارند که بخواهند بعدا دنبال وصولش بروند.

وی اضافه نمود: این طرح هم از مزیت های نسخه نویسی الکترونیک است و به عبارت دیگر برای بیماران مزمن و صعب العلاج با تشکیل پرونده در تامین اجتماعی هزینه داروها و درمان کامل پرداخت می گردد.

سالاری درباره بعضی مسائل احتمالی مانند در دسترس نبودن سامانه یا قطعی اینترنت برای نسخه نویسی الکترونیک گفت: کندی و قطعی هم ممکن است پیش بیاید. ما کوشش می کنیم مسائل را برطرف کنیم تا مردم اذیت نشوند. هر گامی که برداریم در ابتدای راه ممکن است سختی هایی داشته باشد اما باید حرکت کنیم و نسخه نویسی الکترونیک را به تدریج استقرار دهیم که قطعا خیر و برکت بسیاری دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1022

به "جزئیات پوشش رایگان درمان و داروی بیماران صعب العلاج از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پوشش رایگان درمان و داروی بیماران صعب العلاج از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید