جزئیات طرح دو فوریتی مجلس درباره مصرف بنزین ، متن کامل طرح منتشر شد

به گزارش مجله گرگانلند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرحی دوفوریتی خواستار اعطای مشوق هایی به رانندگانی که در مصرف بنزین صرفه جویی می نمایند، شده اند.

جزئیات طرح دو فوریتی مجلس درباره مصرف بنزین ، متن کامل طرح منتشر شد

به گزارش مجله گرگانلند به نقل از تسنیم، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی ضمن اینکه خواهان واریز تمامی هزینه های مابه التفاوت مدیریت مصرف سوخت به حساب خانوارهای مشمول طرح هدفمندی یارانه ها شده اند، مشوق هایی را نیز برای رانندگانی که در مصرف بنزین صرفه جویی نمایند، معین نموده اند.

طرح دوفوریتی ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت به توضیح زیر است:

  • مقدمه (دلایل توجیهی) :

با توجه به طرح مدیریت مصرف سوخت و تأثیر مستقیم و غیرمستقیم این طرح بر روی قیمت کالا و خدمات جهت جلوگیری از افزایش غیراصولی قیمت ها و نظارت دقیق و نحوه کنترل بازار و نظارت بر منابع و درآمدهای حاصل از مدیریت مصرف سوخت و منابع حاصل از صرفه جویی سوخت و نظارت بر مصارف و واریزی به حساب خانوارهای مشمول این طرح.

  • عنوان طرح:

ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت

  • موضوع طرح:

ماده 1: با توجه به طرح مدیریت مصرف سوخت و تأثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا و خدمات هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات پس از لازم الاجرا شدن این قانون ممنوع است.

ماده 2: هرگونه افزاش قیمت کالا و خدمات بدون تصویب هیئت وزیران مشمول جریمه 3 تا 5 برابر مقدار قیمت افزایش یافته نسبت به قیمت های قبل از طرح مدیریت مصرف سوخت می باشد.

ماده 3: صدردرصد منابع و درآمدهای حاصله از مدیریت منابع سوخت به حساب خانوارهای مشمول قانون هدفمندی یارانه ها واریز گردد.

ماده 4: وزارت نفت با همکاری سازمان برنامه و بودجه مکلف است ماهانه گزارش میزان درآمد حاصل از مدیریت مصرف سوخت و درآمد ناشی از صرفه جویی سوخت را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش دهد.

ماده 5: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است میزان واریزی به حساب خانواده های مشمول قانون هدفمندی یارانه ها و میزان واریزی حاصل از صرفه جویی مصرف سوخت به حساب خانواده های کم درآمد و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی را ماهانه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش دهد.

تبصره: هرگونه تخلف در گزارش منابع و درآمدها و همچنین واریزی های فوق الذکر مشمول مجازات درجه 7 تعزیری می باشد.

ماده 6: تمامی مسئولان اجرایی و قضایی مکلف به نظارت حداکثری و برخورد قانونی با متخلفان بوده و هرگونه کوتاهی و عدم نظارت در برخورد با متخلفان از طرف مسئولان اجرایی و قضایی مشمول مجازات درجه 7 تعزیری خواهد شد.

ماده 7: میزان افزایش بهای خدمات و کالاهایی که به صورت مستقیم تحت تأثیر افزایش قیمت سوخت(بنزین) قرار می گیرد با تصویب هیئت وزیران مجاز می باشد و وزارت امور مالی و دارایی مکلف است قیمت کالا و خدمات را به صورت هفتگی اعلام عمومی نماید.

ماده 8: دولت مکلف است سالیانه 100 لیتر بنزین(هر 6 ماه یک بار) به عنوان هدیه کارت سوخت خودروها، ویژه کم مصرف ها را به قیمت 1500 تومان شارژ کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 86

به "جزئیات طرح دو فوریتی مجلس درباره مصرف بنزین ، متن کامل طرح منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح دو فوریتی مجلس درباره مصرف بنزین ، متن کامل طرح منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید