تکذیب درآمد ماهانه 150 میلیاردی آموزش و پرورش از شبکه شاد

به گزارش مجله گرگانلند، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش درآمدی از شبکه شاد ندارد؛ بعضی اظهارات منتسب به وی مبنی بر کسب درآمد ماهانه 150 میلیاردی این وزارتخانه از شبکه شاد را رد کرد و آن را صحیح ندانست.

تکذیب درآمد ماهانه 150 میلیاردی آموزش و پرورش از شبکه شاد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

محمود حبیبی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به برگزاری نشست مشترکی با وزیر ارتباطات در روز گذشته اظهار کرد: جلسه خوبی برگزار گردید و خروجی های خوبی داشت. وزیر ارتباطات قول همکاری خوبی به ما داد.

وی اضافه نمود: مقرر شد در حوزه شبکه شاد و کاهش مسائل آن و همچنین سایر خدمات آموزشی که وزارت آموزش و پرورش به صورت الکترونیکی ارائه می دهد به ما یاری نمایند که کلیات آن با حضور نمایندگان دوطرف در قالب یک کارگروه معین خواهد شد. همچنین مقرر شد تفاهم نامه مجددی با وزارت ارتباطات منعقد و اجرا گردد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره احتمال افزایش پهنای باند مورد استفاده در شبکه شاد نیز گفت: پهنای باند خوبی برای شاد درنظر گرفته شده و شاد محدودیت پهنای باند ندارد.

حبیبی ادامه داد: ممکن است سرعت در بعضی زمان ها و مناطق به علت کاربران زیاد، کند باشد که در حال کار بر روی زیرساخت های نرم افزاری هستیم. مباحث تکنولوژیک است و چندان به پهنای باند مرتبط نیست. همچنین قرار بر این است در ادامه کار به این سمت حرکت کنیم که چندین قطب هاستینگ در سطح کشور راه اندازی گردد تا تنها زیرساخت در تهران نباشد که قول همکاری از سوی وزارت ارتباطات داده شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که اظهارنظرهایی منتسب به وی پیرامون درآمد ماهانه 150 میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش از شبکه شاد در فضای مجازی دست به دست می گردد، آیا چنین درآمدزایی برای وزارت آموزش و پرورش از این محل به وجود آمده است؟ گفت: خیر، وزارت آموزش و پرورش درآمدی از شبکه شاد ندارد و آن را تایید نمی کنم.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش قبلا هم چنین درآمدی نداشته است اظهار کرد: از زمانی که شاد راه اندازی شده، هیچ گونه درآمدی از این محل عاید این وزاتخانه نشده و برنامه اش هم درآمدزایی از این محل نبوده است.

حبیبی ادامه داد: قطعا یک سوءبرداشت رسانه ای انجام شده است. زمانی بحث رایگان شدن یک سوم اینترنت برای شبکه شاد مطرح بود شاید این شائبه همان زمان مطرح شده باشد؛ با این حال آموزش و پرورش هیچ گاه از محل اینترنت مصرفی شاد درآمدی نداشته و حتی اپراتورها نیز به جهت رایگان بودن آن درآمدی از شاد ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 789

به "تکذیب درآمد ماهانه 150 میلیاردی آموزش و پرورش از شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب درآمد ماهانه 150 میلیاردی آموزش و پرورش از شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید