تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد

به گزارش مجله گرگانلند، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع، با اصلاح مهلت و مواعید مصوبه آذرماه خود، تسویه بدهی بدهکاران بانکی را تا خاتمه خرداد 99 به تعویق انداخت.

تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محسن رضایی با اشاره به تاخیر بانک مرکزی در ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصوبه مجمع و تاثیر محدودیت های احتیاطی اعمال شده در موضوع شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد و کسب و کارها، بر لزوم همراهی نظام بانکی با بدهکاران و تعویق سررسید وام ها تاکید کرد.

وی در خصوص تقاضای استفساریه مجلس شورای اسلامی از مجمع پیرامون طرح دو فوریتی تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، گفت: مجمع با تفسیر مصوبه خود مهلت پایان تسویه را پایان خرداد ماه گفت.

رضایی در گفت وگو با خبرگزاری صداوسیما افزود: نظر تفسیری مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر به مجلس ابلاغ شد: با توجه به مفاد مذاکرات صحن مجمع و تبصره ماده واحده این قانون، مهلت لازم برای مراجعه مشمولان مصوبه یاد شده به بانک ها و موسسات اعتباری، از زمان صدور دستورالعمل بانک مرکزی قریب سه ماه تشخیص داده شده بود؛ لذا مهلت مذکور تا پایان خرداد 1399 ادامه خواهد داشت.

مجمع تشخیص مصلحت نظام بیستم آذرماه1398 قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور را با دستورالعمل بانک مرکزی و انجام اصلاحاتی به تصویب رساند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 376

به "تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد" امتیاز دهید

1 کاربر به "تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید