67هزار تذکر لسانی به افراد فاقد ماسک در تهران

به گزارش مجله گرگانلند، رییس پلیس پایتخت از ارائه بیش از 67 هزار تذکر از سوی پلیس برای عدم استفاده از ماسک خبر داد و گفت: تا این لحظه 42 مورد به علت عدم استفاده از ماسک اعمال قانون شده اند.

67هزار تذکر لسانی به افراد فاقد ماسک در تهران

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، سردار حسین رحیمی در دیدار با فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگی است که از سوی خداوند به ما داده شده، اما تا آنها را از دست ندهیم، به خوبی قدر آنها را نخواهیم دانست.

وی با اشاره به حضور پلیس در کنار مدافعان سلامت گفت: پلیس از همان روزهای نخست شیوع کرونا اقدامات خود را آغاز کرد و در کمترین زمان توانستیم طومار محتکران لوازم بهداشتی را در هم بپیچیم. ما در ایام نوروز هم در اجرای پروتکل ها و مصوبات ستادملی مقابله با کرونا ، عمل کردیم که نتیجه آن را در روز سیزدهم فروردین دیدیم.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه در هفته نخست اجباری شدن استفاده از ماسک از درب منازل مقرر شد که صرفا به افراد بدون ماسک تذکر دهیم، گفت: تمام رده ها و یگان های پلیس برای این موضوعبه خط شده و در عرض پنج روز 67 هزار تذکر لسانی به مردم داده شده و آنان به استفاده از ماسک دعوت شدند. البته به زودی تذکرهای لسانی تمام خواهد شد و اعمال قانون خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در همین مدت پلیس بیش از 10 هزار ماسک را در میان اقشار مختلف توزیع کرده است، گفت: همچنین همکاران من از 7929 واحد صنفی بازدید کردند که 275 واحد به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی با دستور قضائی پلمب شدند.

سردار رحیمی ادامه داد: اعمال قانون از امروز جدی تر شده و تا این لحظه 42 مورد به علت عدم استفاده از ماسک اعمال قانون شده اند.

وی با بیان اینکه به دنبال شناسایی محل هایی هستیم که خطر شیوع کرونا در آنها زیاد می شود، گفت: سخت گیری ها نیز از آن محل ها آغاز خواهد شد. ما در حال کنترل تردد مسافران مترو نیز هستیم و از ورود افراد بدون ماسک به مترو جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه با افرادی که با تذکر لسانی متنبه نمی شوند برخورد جدی تری خواهیم داشت، گفت: در خواست ما از مردم این است که ترددها را به حداقل برسانند زیرا امروز در کنار کرونا آلودگی هوا نیز تشدید شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 763

به "67هزار تذکر لسانی به افراد فاقد ماسک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "67هزار تذکر لسانی به افراد فاقد ماسک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید