تشخیص توده های سرطانی حین جراحی ممکن شد

به گزارش مجله گرگانلند، هانی شهشهانی، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان تولیدکننده پرو پزشکی تشخیص سرطان در تبادل نظر با خبرنگار مهر گفت: ما در این شرکت دانش بنیان پیروز شدیم دستگاهی را به عنوان پرو پزشکی برای تشخیص سرطان طراحی و بسازیم.

تشخیص توده های سرطانی حین جراحی ممکن شد

وی با بیان اینکه چنین دستگاهی مختص تشخیص سرطان نمونه خارجی ندارد، بیان نمود: دستگاه های مختلفی وجود دارند که برای تشخیص سرطان به کار می فرایند اما چنین نمونه ای وجود ندارد و ما توانستیم از صفر تا صد دستگاه را طراحی نموده و بسازیم.

به گفته شهشهانی، دستگاه در اعمال جراحی به جراح یاری می نماید که با دقت و کیفیت بهتری توده درگیر را شناسایی کند و اقدام به برداشتن توده سرطانی کند.

وی بیان نمود: این تشخیص ها هزینه بالایی داشته و امکان خطا دارد؛ اما با استفاده از این دستگاه که هزینه کمتری دارد، می توان حین عمل توده های درگیر سرطان را تشخیص داد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این دستگاه، حین عمل به جراح یاری می نماید که با دقت کافی جراحی کند، خاطر نشان کرد: با استفاده از این دستگاه روی 150 بیمار آزمایش کردیم؛ 1500 نمونه با استفاده از آن تشخیص داده شد و 97 درصد تشخیص ها بعد از پاتوبیولوژی درست بود.

وی با بیان اینکه حتی موردی داشتیم که با تشخیص پاتوبیولوژی سرطان تشخیص داده نشد ولی با استفاده از دستگاه تشخیص داده شد، بیان نمود: در حال حاضر مجوز را برای فراوری انبوه اخذ نموده ایم و در حال رایزنی هستیم که با بیمارستان ها تفاهمنامه منعقد کنیم.

شهشهانی با اشاره به تجهیزات کاربردی در ساخت دستگاه گفت: در این دستگاه که از قطعات الکترونیک بهره برده ایم تقریباً بیش از 90 درصد قطعات ایرانی بوده اند.

وی اضافه نمود: طراحی و ساخت این دستگاه در دانشگاه فنی دانشگاه تهران اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 250

به "تشخیص توده های سرطانی حین جراحی ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص توده های سرطانی حین جراحی ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید