بیماری خطرناکی که علامتش خواب آلودگی در طول روز است

به گزارش مجله گرگانلند، یک وبسایت پزشکی از یک بیماری جدی گزارش داد که علائم های آن با توجه به سبک و زمان خواب یک فرد به ویژه در افراد مسن ظاهر می شود.

بیماری خطرناکی که علامتش خواب آلودگی در طول روز است

وبسایت پزشکی مدیکفوروم گزارشی منتشر کرد که در آن بیان شده است زمانی که فرد در طول روز می خوابد می تواند نشان دهنده یکی از رایج ترین انواع زوال عقل یعنی زوال عقل اجسام لوئی است.

زوال عقل با اجسام لوئی بعد از زوال عقل با بیماری آلزایمر دومین نوع شایع زوال عقل است. همچنین این بیماری با علائم رایج کاهش تدریجی عملکرد مغز و توانایی های ذهنی، توهمات بینایی و تغییرات محسوس هوشیاری، توجه و مرگ سلول های عصبی همراه است.

علاوه بر این، این نوع زوال عقل کیفیت استدلال و توانایی مقابله مستقل با عملکرد های معمول را کاهش می دهد و با گذشت زمان، موجب آسیب به توانایی های جسمی و همچنین آسیب شناختی می شود. این عوارض به دلیل رسوبات غیرطبیعی میکروسکوپی است که با گذشت زمان به سلول های مغزی آسیب می رساند.

طبق گزارش انستیتوی ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، علائم زوال عقل با اجسام لوئی از نظر ماهیت و شدت از فردی به فرد دیگر متفاوت است و مدت خواب در طول روز می تواند شروع بیماری را نشان دهد.

خواب آلودگی بیش از حد در طول روز یکی از علائم متمایز این نوع بیماری است و دو ساعت یا بیشتر خوابیدن در طول روز برخلاف طبیعت بدن انسان تلقی می شود و نشانه ای هشدار دهنده برای این بیماری است.

این بیمار همچنین ممکن است از اختلالاتی در خواب از جمله موارد زیر رنج ببرد:

اختلال خواب حرکت سریع چشم یا REM: این اختلال می تواند از طریق صحبت کردن در هنگام خواب یا ایجاد حرکات ناگهانی با استفاده از دست و پا ها یا سقوط از تخت باشد.

بی خوابی: مشکل خوابیدن یا بیدار شدن زود هنگام.

سندرم پا های بی قرار: فرد تمایل شدیدی به حرکت دادن پا های خود احساس می کند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1154

به "بیماری خطرناکی که علامتش خواب آلودگی در طول روز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری خطرناکی که علامتش خواب آلودگی در طول روز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید