بازسازی شهر زلزله زده شنبه با 115 میلیارد تومان

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران: معاون امورعمرانی استاندار بوشهر گفت: در زلزله 20 فروردین سال 1392 شهرشنبه 219 میلیاردتومان به تاسیسات زیربنای و مسکونی خسارت وارد آمدکه تاکنون115 میلیارد تومان برای بازسازی آن هزینه شده است.

بازسازی شهر زلزله زده شنبه با 115 میلیارد تومان

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از بوشهر، 20 فروردین سال 1392 زلزله ای به بزرگی 6.1 در مقیاس ریشترشهر شنبه و طسوج در شهرستان دشتی استان بوشهر لرزاند که خسارت فراوانی به این شهر و روستاهای همجوار وارد کرد.

پس از وقوع زمین لرزه تمامی ارگانها، نهادها، مردم و ادارات بدست به دست هم دادند و در رسیدگی به آسیب دیدگان و زلزله زدگان شتافتند و آنان را از بسیاری از مسائل و بحرانها نجات داد.

در این زمین لرزه با اینکه تلفات انسانی در برداشت خسارات قابل توجهی به تاسیسات و ابنیه های فنی وارد شد.امروز در سالگرد این زمین لرزه هستیم و می توانیم بگوییم که این شهر بازسازی شده و بخشی از آلام مردم تسکین یافته است.

شاپور رستمی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران دربوشهر، با بیان اینکه در 20 فروردین سال 1392 زلزله ای به بزرگی 6.1 ریشتر منطقه شنبه و طسوج را لرزاند اظهار کرد: در این حادثه دلخراش که 37 نفر جان باختند ، بیش یک هزار و 170 نفر مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه دراین حادثه 2هزار و 195 میلیارد ریال به تاسیسات و ابنیه های فنی خسارت وارد شد توضیح داد: دراین زلزله 6.1 ریشتری به تاسیسات زیربنایی، ساختمانهای دولتی و عمومی 605 میلیارد ریال خسارت وارد شد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در این زلزله به ساختمانهای مسکونی، تجاری و معیشتی خسارت فراوانی وارد شد گفت: دراین بخش یک هزار و 292 میلیارد ریال به ساختمانهای مسکونی، تجاری ، معیشتی و وسائط نقلیه خسارت وارد شد.

رستمی اضافه کرد: این زلزله 298 میلیارد به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 600 واحد مسکونی دراین زلزله خسارت دیدند گفت: در مرحله نخست بازسازی این واحدها یک هزار و 238 مسکن دردستورکار نهاده شد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهرخاطرنشان کرد: برای بازسازی این واحدها 720 میلیارد ریال درقالب تسهیلات کم بهره، بلاعوض در اختیار آسیب دیدگان نهاده شد که اکنون کار بازسازی آن به خاتمه رسیده و 80 درصد آسیب دیدگان در منزل خود اسکان یافته اند.

رستمی با اشاره به تاسیسات زیربنایی منطقه زلزله زده شنبه گفت: در جریان بازسازی تاسیسات آبرسانی و شبکه آبرسانی ،بهداشت و درمان، مدارس ، اماکن مذهبی، دولتی، عمران شهری، روستایی و اسکان موقت آسیب دیدگان 429.8 میلیاردریال هزینه شد.

ق

منبع: تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 384

به "بازسازی شهر زلزله زده شنبه با 115 میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی شهر زلزله زده شنبه با 115 میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید