ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد

به گزارش مجله گرگانلند، سخنگوی وزارت خارجه گفت: اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل و چند بانک ایرانی دیگر مردود و فاقد اعتبار حقوقی و موجب مسئولیت دولت بحرین است.

ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد

به گزارش ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل، مدیران آن و چند بانک ایرانی دیگر، اظهار کرد: آرای صادره بر مبنای پفراینده ای ساختگی انجام شده و اتهامات جعلی علیه محکومان آن فاقد هر گونه ارزش حقوقی بوده و موجب مسئولیت دولت بحرین در قبال تبعات آن می باشد. بدیهی است ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد.

سید عباس موسوی اضافه نمود: بانک المستقبل در سال 2004 با پیشنهاد و مجوز دولت بحرین و با مشارکت مساوی بانکهای ملی و صادرات ایران و الاهلی بحرین تاسیس شده و بانک مرکزی آن کشور از ابتدا به وسیله بخش های نظارتی و نمایندگان خود در هیات مدیره بانک المستقبل، نظارت مستمر و دائمی بر فعالیت ها و تراکنش های بانکی داشته است.

موسوی اضافه نمود: اقدام سیاسی و غیر قانونی دولت بحرین مبنی بر تصرف و اداره آن توسط بانک مرکزی بحرین در 30 آوریل 2015 باعث گشت که سهام داران ایرانی آن بانک (بانکهای ملی و صادرات) موضوع را به وسیله محکمه بین المللی پیگیری نمایند در چنین شرایطی صدور حکم قضایی از سوی نظام قضایی غیر قابل درک و تنها می تواند نشانگر این باشد که دادگاه فاقد وجاهت قانونی و صرفا مجری اوامر و تصمیمات دستگاه های سیاسی و امنیتی دولت بحرین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه این اقدام دولت بحرین را سوء استفاده آشکار از فضای معطوف شده افکار عمومی به مبارزه با شیوع ویروس کرونا و همراهی با فشار حداکثری دولت آمریکا دانست و تاکید نمود: این تحرک دولت بحرین به منظور انحراف افکار عمومی از اقدام غیر قانونی این کشور در تصرف بانک مذکور و کوشش برای تحت الشعاع قراردادن فرایند داوری بین المللی در پفراینده شکایت طرف های ایرانی بانک المستقبل علیه دولت بحرین صورت می گیرد و از نظر جمهوری اسلامی ایران مردود است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 432

به "ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در دفاع از منافع و حقوق اتباع خود مسامحه نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید