اختصاص یک خط اعتباری برای سفر خانواده ها بعد از کرونا؟

به گزارش مجله گرگانلند، ایسنا/ معاون گردشگری قول اختصاص یک خط اعتباری برای سفر خانواده ها بعد از کرونا را از معاون اقتصادی رئیس جمهور گرفت.

اختصاص یک خط اعتباری برای سفر خانواده ها بعد از کرونا؟

قول بسته تشویقی سفر را گرفته ام

به دنبال لغو سفرها در تعطیلات نوروز با شیوع ویروس کرونا، بسته تشویقی سفر به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شد که تداوم ابتلا در ایران، نتیجه آن را فعلا مسکوت نگه داشته است. وزارت بهداشت همچنان نسبت به راه افتادن موج سفر بعد از سه ماه محدودیت، نگران است. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این مرحله که برخی محدودیت ها رفع شده، طرح سفر هوشمند را با تاکید بر سفرهای ضروری و تجاری، به جریان انداخته است، هرچند که سفرها به شکل گروهی و خانوادگی پس از رفع محدودیت تردد بین استانی، تا حدی راه افتاده است.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی درباره بسته تشویقی سفر که یکی از راه چاره های جبران بخشی از خسارات تاسیسات گردشگری نیز محسوب می شود، گفت: دنبال این بسته تشویقی هستم و به شکل شفاهی از دکتر نهاوندیان، معاون اقتصادی رییس جمهور قول گرفتیم تا یک خط اعتباری سفر بعد از کرونا در اختیار خانواده ها قرار دهند.

او در عین حال یادآور شد: این بسته تشویقی هنوز مصوب نشده است. اما به محض فروکش کردن تب کرونا تلاش می کنیم این خط اعتباری سفر به خانواده ها اختصاص یابد تا به صورت غیرمستقیم از فعالان گردشگری حمایت شود.

معاون گردشگری این پیش بینی را دارد که سفرها با فروکش کردن تب ویروس کرونا در ایران به سوی سفرهای خانوادگی پیش رود.

جزئیات بسته تشویقی سفر معلوم نیست، اما پیشنهادهایی درباره تخصیص تسهیلات به شکل وام سفر و یا کارت های اعتباری سفر مشابه سفرکارت از سوی برخی کارشناسان و فعالان گردشگری مطرح شده است.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قبلا طرحی را با عنوان فرصت یا مرخصی سفر به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده بود و از دولت خواست که بعد از کرونا، با ایجاد تعطیلات فرصت سفر برای مردم فراهم کند. این طرح در ابتدا از سوی وزیر بهداشت با عنوان کوپن سفر معرفی شده بود که منظور، ایجاد زمینه ای برای مرخصی سفر بود.

معاون گردشگری همچنین گفته که کماکان پیگیر بازگرداندن سهمیه بنزین سفر است که برای تعطیلات نوروز 99 مصوب شده بود اما با شیوع ویروس کرونا، متوقف شد. او گفته که تلاش می کند این سهمیه را برای سفرهای بعد از کرونا، دریافت کند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 534

به "اختصاص یک خط اعتباری برای سفر خانواده ها بعد از کرونا؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص یک خط اعتباری برای سفر خانواده ها بعد از کرونا؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید