آثار گلمکانی در جشنواره ریگارد کانادا

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - بیست ودومین جشنواره جهانی فیلم ریگارد کانادا، از جشنواره های مورد تایید آموزشگاه اسکار و یکی از معتبرترین جشنواره های فیلم کوتاه در آمریکای شمالی، در این دوره بخشی را به مرور فیلم های کوتاه قصیده گلمکانی اختصاص داده است.

آثار گلمکانی در جشنواره ریگارد کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

در این بخش از میان هفت فیلم کارنامه او فیلم های برزخ، آگهی فروش و بوق ممتد با حضور کارگردان به نمایش درمی آیند. جلسه نقد و آنالیز آثار گلمکانی، با حضور منون دومه، منتقد و روزنامه نگار کانادایی که مسؤل بخش های سینمایی در روزنامه ها و مجله هایی از جمله ووآر/ Voirدیدن، مدیا فیلم و پرس است برگزار می گردد و گلمکانی به سوالات حاضران درباره فیلم هایش پاسخ خواهد داد.

قصیده گلمکانی فارغ التحصیل در سه فوق لیسانس بازرگانی هنری، مطالعات فرهنگی و مدیریت فرهنگی از فرانسه است. او هم چنین از دانشجویان آزاد رشته سینما در دانشگاه سوربون بوده و موضوع رساله دکترایش در رشته مطالعات فرهنگی، منابع تاثیرپذیری فیلمسازان جوان ایرانی در دهه اخیر است.

وی که فقط حدود دو سال است به طور جدی به فیلمسازی پرداخته، از جمله جایزه هایی که گرفته برای آگهی فروش سیمرغ بهترین فیلم کوتاه سی وپنجمین جشنواره جهانی فجر و جایزه ویژه بخش دانشجویی دومین جشنواره فیلم سلامت، برای برزخ تقدیر ویژه پنجاه ونهمین جشنواره بیلبائوی اسپانیا و تندیس بهترین فیلم کوتاه هفدهمین جشنواره کمک سوئد، و برای مراقبت از ژوناس جایزه افق های جدید هفتمین جشنواره ملاقات تاجیکستان است و در جشنواره های معتبر و متعددی از جمله سینه کوئست و سانتاباربارای آمریکا و دراما یونان با فیلم هایش حضور داشته. در برنامه مرور آثار، به خواسته دبیر جشنواره - خانم ملیسا بوشار - به انتخاب قصیده گلمکانی، یکی از فیلم های کوتاه مورد علاقه اش همراه با فیلم های خودش برای خریداران، منتقدان و علاقه مندان فیلم کوتاه نمایش داده خواهد شد. گلمکانی فیلم حیوان ساخته برادران ارک را به دلیل نوآوری و خاص بودن آن به جشنواره برای این نمایش معرفی نموده است.

نمایش فیلم ها روز شانزدهم مارس ساعت 19 خواهد بود.

بیست ودومین جشنواره جهانی فیلم ریگارد از 14 تا 18 مارس در شهر ساگنه ایالت کبک کانادا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 360

به "آثار گلمکانی در جشنواره ریگارد کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار گلمکانی در جشنواره ریگارد کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید