8 عامل سازنده اعتماد به نفس که نادیده گرفته می شوند

به گزارش مجله گرگانلند، نداشتن اعتماد به نفس کافی می تواند سلامت روان افراد را به خطر بیندازد اما با رعایت بعضی موارد می توان از بروز این آسیب ها جلو گیری کرد.

8 عامل سازنده اعتماد به نفس که نادیده گرفته می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، آیا فردی با اعتماد به نفس هستید که اعتقاد دارد می تواند هر کاری را انجام دهد، یا لازم است کمی اعتماد به نفس تان را تقویت کنید؟ اگر به خودتان اعتماد ندارید، سلامت روان تان آسیب می بیند. در این نوشتار 8 عامل سازنده اعتماد به نفس را می بینید که نادیده گرفته می شوند.

اهداف خود را مشخص کنید

می خواهید با زندگی خود چه کنید؟ خودتان را طی یک، پنج یا حتی ده سال بعد چطور می بینید؟ یکی از بهترین عوامل سازنده اعتماد به نفس مشخص هدف است. وقتی دیگر به اشتباهات زندگی تان نگاه نکنید و روی آنچه درست است تمرکز کنید، سطح اعتماد به نفس تان تغییر می نماید.

خود را با افراد مثبت محاصره کنید

تاثیر حلقه پیرامون شما روی اعتماد به نفس تان قابل توجه است. داشتن یک سیستم پشتیبانی همواره لازم است. آدم های مثبت کسانی هستند که می توانند نیمه پر لیوان را ببینند. آن ها می توانند به شما یاری نمایند حتی در تاریک ترین شرایط زندگی تان نور را ببینید.

دست از مقایسه خود با دیگران بردارید

یاد بگیرید قدردان چیز هایی باشید که در زندگی دارید و خود را با دیگران مقایسه نکنید. شبکه های اجتماعی یک مفهوم انحرافی از واقعیت را به مردم می دهند. آدم ها در رسانه ها بهترین عکس های شان را پست می نمایند اما هرگز مسائل زندگی شان را نشان نمی دهند.

صادق باشید چند بار یکی از آن پست ها را دیده اید و حس بدی نسبت به خود پیدا نموده اید. یک عامل سازنده اعتماد به نفس این است که یاد بگیرید به خاطر داشته های تان شکرگزار باشید.

دست به کار شوید

چرا اولین قدم سخت ترین مرحله است؟ گاه می دانید که چه کاری می خواهید انجام دهید، اما اعتماد به نفس لازم برای برداشتن گام اول را ندارید. تفاوت بین کسانی که پیروز هستند و کسانی که به پیروزیت نمی رسند، این است که یکی از منطقه راحتی خود خارج شده و دیگری نه.

به طور منظم ورزش کنید

ورزش به تناسب اندام و متعاقبا داشتن احساس خوب نسبت به خود منجر می گردد. به علاوه، هنگامی که ورزش می کنید، بدن شما انتقال دهنده های عصبی حیاتی درون مغز را تقویت می نماید. این مواد شیمیایی مانند سروتونین و دوپامین به شما یاری می نماید تا احساس خوبی داشته باشید و اضطراب تان کم گردد.

به ظاهرتان برسید

معمولا چطور لباس می پوشید؟ آیا مانند فردی با اعتماد به نفس و آماده برای مقابله با هر مسئله ای به نظر می رسید یا آدمی که هر چه دستش آمده پوشیده و از خانه خارج شده؟ ظاهر شما یعنی همه چیز.

زود بیدار شوید، دوش بگیرید و لباس خوب بپوشید. وقتی خوب به نظر می آیید، احساس خوبی خواهید داشت. عامل سازنده اعتماد به نفس می تواند به سادگی تغییر شکل ظاهری شما باشد که یک تفکر مثبت را منعکس می نماید.

زبان بدن تان را اصلاح کنید

آیا می دانید زبان بدن شما بسیار رساتر از کلمات تان صحبت می نماید؟ کسی که اعتماد به نفس پایینی دارد، حالت بدنی مناسبی ندارد، سرش را پایین آویزان نگه می دارد انگار که عزیزترین دوست خود را از دست داده است.

با این حال، شخصی که اعتماد به نفس دارد سر خود را بالا نگه داشته و طوری رفتار می نماید که گویی مالک جهان است. حالت بدن تان را تغییر دهید و ببینید روحیه و سطح اعتماد به نفس تان چقدر بهتر می گردد. این یک عامل سازنده اعتماد به نفس است.

اعتماد به نفس را جعل کنید تا زمانی که واقعی گردد

فقط به این دلیل که از عزت نفس پایینی دارید و اعتماد به نفس ندارید به این معنی نیست که باید احساس خود را به جهان نشان دهید.

باز هم به ظاهرتان برسید و برای پیروزیت آماده شوید. اطمینان حاصل کنید که خود را با افراد مثبت محاصره می کنید و به زندگی دیگران حسادت نمی کنید. وقتی خود را برای پیروزی آماده می کنید، حتی اگر احساسش را نداشته باشید، آن را جعل می کنید تا به نقطه ای برسید که باورش کنید .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 943

به "8 عامل سازنده اعتماد به نفس که نادیده گرفته می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 عامل سازنده اعتماد به نفس که نادیده گرفته می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید