پشت رایانه اخم نکنید

به گزارش مجله گرگانلند، مایکل پراگر جراح و متخصص زیبایی، پیروز شده است در خانم هایی که ساعات طولانی پشت رایانه می نشینند، پدیده ای به نام چهره کامپیوتری را شناسایی کند.به گفته وی تمامی این خانم ها که از مراجعه کنندگان وی به تعداد می فرایند، نشانه هایی از سالخوردگی زودهنگام از قبیل چین خوردگی های عمیق را بر روی گردن و صورت دارند.

پشت رایانه اخم نکنید

پشت رایانه اخم نکنید

مایکل پراگر جراح و متخصص زیبایی، پیروز شده است در خانم هایی که ساعات طولانی پشت رایانه می نشینند، پدیده ای به نام چهره کامپیوتری را شناسایی کند.

به گفته وی تمامی این خانم ها که از مراجعه نمایندگان وی به تعداد می فرایند، نشانه هایی از سالخوردگی زودهنگام از قبیل چین خوردگی های عمیق را بر روی گردن و صورت دارند.

ایشان معتقدند افرادی که عادت دارند هنگام کار با رایانه و نگاه کردن به نمایشگر آن، اخم های خود را در هم بکشند و یا عضلات چشم های خود را منقبض نمایند (یعنی چشم هایشان را جمع نمایند)، به مرور زمان خطوط عمیقی را بر روی چهره های خود به وجود خواهند آورد.

به گفته وی آنچه بیش از همه چیز شگفت انگیز است، پژمرده شدن زودهنگام پوست و ماهیچه های فک پایینی در خانم ها به علت نشستن طولانی مدت در پشت رایانه است، زیرا نگاه کردن طولانی مدت به سمت پایین ماهیچه های گردن را کوتاه می نماید و علاوه بر آویزان شدن پوست گردن، غبغب به شکل گردنی ثانویه ظاهر می گردد.

وی اخطار می دهد این پدیده با خو گرفتن هر چه بیشتر نسل ها و استفاده ناگزیر از رایانه ها در طول روزهای زندگی پیشرفته تر خواهد شد و طی 10 سال آینده خانم هایی که از 20 سالگی خود با رایانه ها اخت گرفته اند، ظاهری بسیار پیر و پژمرده پیدا خواهند کرد.

وی به بیمارانش پیشنهاد داده است در کنار نمایشگر رایانه خود آینه ای قرار دهند تا هر از چند گاهی خود را در آن نگاه نمایند و ببینند که آیا اخم نموده اند یا نه، زیرا معمولا زمانی که افراد در حال فکر کردن هستند، به طور ناخود مطلع اخم ها را در هم می کشند.

ایجاد فاصله های زمانی مناسب و منظم در حین کار و ورزش دادن به ماهیچه های گردن یکی از دیگر راه چاره هایی است که می تواند از پیری زودرس صورت و گردن در خانم هایی که بیشتر اوقات پشت رایانه نشسته اند، جلوگیری کند.

منبع:تبیان زنجان

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت : mohamadaminsh

منبع: راسخون
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1316

به "پشت رایانه اخم نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت رایانه اخم نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید