وای فای در زیر آب

به گزارش مجله گرگانلند، هر پالس نشان دهنده کد های صفر یا یک سیستم باینری است. این پالس ها در مرحله بعد از طریق یک لیزر 520 نانومتری یا مجموعه ای از ال ای دی های سبزرنگ به سطح آب ارسال می شوند.

وای فای در زیر آب

محققان سیستم وای فای زیرآبی به نام آکوافای را ابداع نموده اند که امکان اتصال به اینترنت در زیر آب را فراهم می نماید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، امواج رادیویی به سختی در آب منتقل می شوند به همین دلیل غواصان و زیردریایی ها برای انتقال اطلاعات به شکل بی سیم به سطح آب با مشکلاتی روبه رو می شوند.

به همین دلیل محققان سعی نموده اند با توسعه یک نسخه زیرآبی از وای فای این مشکل را حل نمایند. در سال 2018 میلادی محققان دانشگاه KAUST در عربستان سعودی با استفاده از لیزر ها ویدئویی با کیفیت HD را در زیر آب منتقل کردند. سیستم آزمایشی فعلی به نام آکوافای نیز براساس همین فناوری لیزر ابداع شده است.

با یاری این فناوری غواص می تواند اطلاعاتی مانند تصاویر یا ویدئو را از یک موبایل در زیر آب برای افراد دیگر روی آب ارسال کند. این اطلاعات ابتدا به شکل امواج رادیویی به دستگاه کوچکی منتقل می شوند که روی مخزن هوای غواص قرار گرفته است.

یک میکرورایانه در این دستگاه اطلاعات را به مجموعه ای از پالس های نوری بسیار سریع تبدیل می نماید. هر پالس نشان دهنده کد های صفر یا یک سیستم باینری است. این پالس ها در مرحله بعد از طریق یک لیزر 520 نانومتری یا مجموعه ای از ال ای دی های سبزرنگ به سطح آب ارسال می شوند.

ال ای دی های مذکور می توانند با یاری یک منبع نیرو اطلاعات را در مسافت کمی منتقل نمایند، با این حال لیزر می تواند اطلاعات را به مسافت دورتری بفرستد، اما برای این منظور به انرژی بیشتری احتیاج دارد. پالس های نور پس از رسیدن به سطح از طریق یک دستگاه ردیاب نور (که در قسمت زیرین کشتی نصب شده) دریافت و سپس با یاری یک رایانه به تصاویر یا ویدئو های اولیه تبدیل می شوند. از این نقطه به بعد فایل ها را می توان از طریق ماهواره در اینترنت آپلود کرد.

منبع: فرادید
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 592

به "وای فای در زیر آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وای فای در زیر آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید