قیمت مسکن ملی در شهرهای کوچک چقدر است؟

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران، از 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن 100 هزار واحد آن در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر ساخته می گردد که مسئولیت اجرای آن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. همچنین 38 هزار واحد با توافق انجام شده در شهرهای با جمعیت بیش از 100 هزار نفر توسط بنیاد مسکن احداث خواهد شد.

قیمت مسکن ملی در شهرهای کوچک چقدر است؟

جهت دریافت خدمات آلاچیق مدرن فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

میانگین متراژ هر کدام از واحدهای در تعهد بنیاد مسکن برای ساخت در قالب طرح اقدام ملی 80 متر مربع است که با محاسبه مشاعات هر کدام از واحدها حدود 100 متر مربع خواهد بود. در بسیاری از موارد از 300 تا 350 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی با احتساب وام باید منابع تامین گردد که بدون محاسبه وام پیش بینی این است که هر واحد 200 تا 250 میلیون تومان هزینه در بر دارد.

آورده متقاضیان کمی بیش از 30 میلیون تومان است

رقم آورده اولیه سپرده گذاران طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر 30 میلیون تومان خواهد بود که باید به نام خود فرد متقاضی در حساب بانکی سپرده گذاری می گردد.

طبق اعلام جواد حق شناس، معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن، هم اکنون بنیاد با وزارت راه و شهرسازی در حال آنالیز است که با توجه به همه آیتم های اثرگذار در هزینه های ساخت و ساز بتوان این مبلغ را واقعی سازی کرد. احتمالا این میزان مقداری افزایش خواهد یافت و ممکن است از پروژه ای به پروژه دیگر تغییر کند زیرا بعضا مساحت زیربنای واحدها با هم متفاوت است.

از سوی دیگر در مورد نحوه تخصیص زمین به پروژه های اقدام ملی مسکن در شهرهای با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر دو گروه واگذاری در نظر گرفته شده است. در واگذاری های 99 ساله که به صورت اجاره در اختیار متقاضیان گذاشته می گردد هزینه ای بابت قیمت زمین تحمیل نخواهد شد.

مورد دوم مربوط به زمین هایی است که دولت مالکیت آنها را نیز به خریدار انتقال می دهد. پیش بینی شده که هزینه این زمین ها نیز در قالب اقساط 10 ساله از متقاضیان دریافت گردد. در نتیجه در زمین هایی که متری واگذار می گردد قیمت زمین بنابر سهم سرانه هر واحد مسکونی از زمین از متقاضی دریافت میگردد. این زمین ها معمولا ارزنده هستند و در موقعیت خوبی از شهرهای کوچک قرار دارند.

متقاضی بنابر میزان آورده و بودجه خود می تواند انتخاب کند که واحد را از این پروژه ها انتخاب کند در غیر این صورت می تواند از پروژه های 99 ساله واحد خود را انتخاب کند که در این حالت هزینه تامین زمین با توجه به اجاره بهای بسیار ناچیزی که متقاضیان در قبال زمین پرداخت می نمایند نزدیک به صفر است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 500

به "قیمت مسکن ملی در شهرهای کوچک چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن ملی در شهرهای کوچک چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید