طاهری: دولت باید برای جبران مابه التفاوت قیمت کالاهای مشمول ارز ترجیحی در سال 1401 تضمین دهد

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گویددولت باید برای جبران مابه التفاوت قیمت کالاهای مشمول ارز ترجیحی در سال 1401 تضمین دهد.

طاهری: دولت باید برای جبران مابه التفاوت قیمت کالاهای مشمول ارز ترجیحی در سال 1401 تضمین دهد

مصطفی طاهری در گفت و گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره حذف ارز 4200 تومانی در لایحه بودجه، گفت: هرچند برخی بر این باورند که اگر ارز ترجیحی به درستی حذف شود، اتفاق و رویداد خوبی است اما تمامی افراد از نحوه اجرای آن نگران هستند.

کننده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر نحوه حذف ارز ترجیحی به درستی اجرایی شود و همانند اجرای موضوع افزایش قیمت بنزین نباشد، مناسب است اما در صورتی که به درستی اجرا نشود، تبعاتی در پی دارد.

وی اضافه کرد: دولت باید تضمین دهد مابه التفاوت قیمت روغن، مرغ، گوشت و کالاهایی که ارز ترجیحی دریافت می کنند با بهای این کالاها در سال 1401 جبران و در انتهای زنجیره به مردم می پردازد در این روش باید مصرف سرانه هر فرد و مابه التفاوت مشخص شود.

این کننده در مجلس یازدهم ادامه داد: یکی دیگر از روش هایی که می توان به جای ارز ترجیحی استفاده کرد به گونه ای که موجب تورم نباشد و مانند یارانه 45 هزار تومانی پش از مدتی اثر خود را از دست ندهد، استفاده از کارت الکترونیک است به طور مثال اختلاف قیمت کالاهای اساسی مانند مرغ در سال 1400 با 1401 از طریق این کارت تامین شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن شرح داد: در حال حاضر یارانه به ابتدای زنجیره یعنی واردکننده پرداخت می شود که همه معتقدند، حدود 70 درصد از این یارانه به هدف نمی رسد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1506

به "طاهری: دولت باید برای جبران مابه التفاوت قیمت کالاهای مشمول ارز ترجیحی در سال 1401 تضمین دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاهری: دولت باید برای جبران مابه التفاوت قیمت کالاهای مشمول ارز ترجیحی در سال 1401 تضمین دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید