صدای غرش شدید در واشنگتن ؛ دیوار صوتی شکسته شد ، هواپیمای کوچک وارد منطقه پرواز ممنوع شد!

به گزارش مجله گرگانلند، پس از اینکه ساکنان منطقه وسیعی از واشنگتن از شنیده شدن صدای غرش شدید و به لرزه درآمدن خانه هایشان خبر دادند، اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) تائید کرد که پس از عبور یک هواپیمای کوچک سسنا در منطقه پرواز ممنوع، جت های جنگنده درگیر این مساله شدند و حضور این جت ها موجب شکسته شدن دیوار صوتی شده است.

صدای غرش شدید در واشنگتن ؛ دیوار صوتی شکسته شد ، هواپیمای کوچک وارد منطقه پرواز ممنوع شد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، درحالیکه ساکنان واشنگتن روز یکشنبه به وقت محلی از صدای غرش شدید و به لرزه درآمدن خانه هایشان در منطقه وسیعی از مرکز آمریکا خبر دادند، اما مقامات آمریکایی گفتند که هیچ تهدید امنیتی وجود ندارد.

سخنگوی آتش نشانی واشنگتن هم در این باره خاطرنشان کرد: ما هیچ حادثه فعالی نداریم.

بعلاوه اداره امنیت داخلی و مدیریت اضطراری واشنگتن نیز در توییتر نوشت: هم اکنون یک صدای غرش شدید و مرموز به وسیله ساکنان واشنگتن شنیده شده است اما در حال حاضر هیچ تهدیدی وجود ندارد.

از سوی دیگر ساکنان مرکز ایالات متحده به توییتر هجوم آوردند تا شنیدن صدای بلندی را گزارش نمایند که به گفته آنها موجب لرزش خانه هایشان شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، یکی از خبرنگاران این خبرگزاری نیز در میان کسانی بوده که آن صدا را شنیده است.

اما ساعتی بعد از اعلام شنیده شدن این صدای غرش از سوی ساکنان واشنگتن، اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) تائید کرد که یک هواپیمای کوچک سسنا (Cessna) پیش از سقوط در ویرجینیا وارد منطقه پرواز ممنوع مرکز آمریکا شده است.

نزدیک شدن این هواپیما به منطقه پرواز ممنوع (کاخ سفید و ساختمان کنگره آمریکا) موجب حضور سراسیمه جت های جنگنده در این منطقه و شکسته شدن دیوار صوتی شده است.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام نموده است که به همراه هیات ملی ایمنی ترابری درباره دلیل سقوط این هواپیما تحقیق خواهند کرد.

هنوز مقام های رسمی آمریکایی به طور رسمی درباره این حادثه اظهارنظری ننموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1758

به "صدای غرش شدید در واشنگتن ؛ دیوار صوتی شکسته شد ، هواپیمای کوچک وارد منطقه پرواز ممنوع شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدای غرش شدید در واشنگتن ؛ دیوار صوتی شکسته شد ، هواپیمای کوچک وارد منطقه پرواز ممنوع شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید