شیوه ردیابی گوشی موبایل با جی پی اس

به گزارش مجله گرگانلند، با این چند ترفند ساده برای گوشی های اندروید و اپل می توان از موقعیت مکانی تلفن خود مطلع شد و از ضرر ها متفاوت جلوگیری کرد.

شیوه ردیابی گوشی موبایل با جی پی اس

به گزارش خبرآنلاین، قطعا برای همه ما پیش آمده که در زمانی و یا مکانی، ناگهان از نبود تلفن همراه خود مطلع شده ایم که ممکن است آن را در جایی جا گذاشته باشیم و یا از ما دزده شده باشد. اما خوش بختانه امروزه تمامی گوشی های هوشمند از قابلیت معین مختصات جغرافیایی برخوردار هستند. در این گزارش با شیوه استفاده از این قابلیت برای پیدا کردن موقعیت گوشی گم شده و یا دزدیده شده آشنا می شویم.

ترفند موقعیت یابی برای آیفون

شرکت اپل برای تلفن های هوشمند خود برنامه ای طراحی نموده است به نام Find My که برای کاربران خود این قابلیت را فراهم می نماید تا بتوانند موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارند.

برای انجام این کار کافی است در قسمت تنظیمات، در بخش Find My، اشتراک موقیت مکانی خود را روشن کنید و از موقعیت دستگاه خود مطلع شوید. این قابلیت برای کاربرانی که فقط از دستگاه های اپل استفاده می نمایند و از این شرکت چند محصول دارند، آسان تر است. چرا که اتصال بین دستگاه ها سریع تر و راحت تر است.

اما اگر از دسته افرادی هستید که از یک و یا دو دستگاه این شرکت استفاده میکنید، برای پیدا کردن دستگاه خود برنامه iCloud به شما پیشنهاد می گردد. زمانی که در این برنامه پروفایل خود را فعال کنید و گزینه تمام سیستم ها را انتخاب کنید و بعلاوه قابلیت جی پی اس روی تلفن فعال باشد، به راحتی می توانید موقعیت مکانی دستگاه خود را روی نقشه ببینید. اما این را باید در نظر بگیرید که این قابلیت تنها با استفاده از اپل آیدی خود فرد صورت می گیرد و دسترسی به دستگاه دیگران امکان پذیر نیست.

ترفند موقعیت یابی برای اندروید

اندروید هم قابلت مشابه اپل را برای کاربران خود ایجاد نموده است. برنامه Find My Device تنها با روشن شدن موقعیت مکانی کار خود را شروع می نماید. کافی است از قسمت تنظیمات، جی پی اس خود را فعال کنید و در برنامه Find My Device پروفایل خود را فعال و دستگاه خود را ثبت کنید. شما بعلاوه می توانید به وسیله دستگاه هایی که به حساب کاربری گوگلتان متصل است، به وسیله وب سایت Find My Device از موقعیت مکانی دستگاه و تلفن خود مطلع شوید.

نکته ای که در مورد دسته اندروید ها وجود دارد، قابلیت متفاوت برای دارندگان گوشی های سامسونگ است. دارندگان سامسونگ می توانند با استفاده از سرویس ردیابی Find My Mobile GPS برای پیدا کردن گوشی خود اقدام نمایند. برای فعال سای این قابلیت در قسمت تنظیمات باید بخش Biometrics and Security را فعال کنید.

برنامه های ردیابی

برای سیستم های اندروید و اپل برنامه های وجود دارند که کاربرد متفاوتی دارند و در واقع برای مطلع شدن از موقعیت نوجوانان و جوانان است که بعضی خانواده ها از آن ها استفاده می نمایند. برنامه های Google Family Link، iSharing، Life 360 در واقع برای موقعیت ها طرحی شده اند. اما بااین حال از آن ها هم میتوانید برای پیدا کردن دستگاه و تلفن گم شده خود بهره ببرید و موقعیت مکانی آن مطلع شوید.

خوشبختانه استفاده از تمامی این برنامه ها رایگان است و استفاده از آن ها بسیار آسان است و فقط نیازمند ایجاد حساب کاربری در آن ها است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1683

به "شیوه ردیابی گوشی موبایل با جی پی اس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه ردیابی گوشی موبایل با جی پی اس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید