راز داشتن شکم صاف و کوچک

به گزارش مجله گرگانلند، مردم چین بعضی اصول را در تغذیه خود به طور جدی رعایت می کنند که هدف آن توانایی تغییر شکل و جذب مواد غذایی است تا سطح انرژی افزایش پیدا کند و اندازه مواد زائد کمتر شود. این اصول زمینه ساز حفظ تناسب اندام خواهند بود.

راز داشتن شکم صاف و کوچک

به گزارش سلامت نیوز، در ادامه این مطلب، به 8 اصل در تغذیه چینی پرداخته ایم که هدف از به کار بستن آنها، حفظ تناسب اندام است. این اصول عبارتند از:

جویدن کامل غذا

هضم غذا از دهان آغاز می شود. هر ماده غذایی که به خوبی جویده شود، فشار و کار کمتری به سیستم گوارش وارد می کند و در نتیجه میزان انرژی بیشتری در معده و طحال ذخیره می شود.

مصرف غذا های گرم و پخته

غذا های سرد و خام نیاز مصرف انرژی بیشتری را به طحال و کلیه ها تحمیل می کنند تا این ترکیبات غذایی تغییر شکل پیدا کنند. در نتیجه این اندام ها دچار خستگی می شوند و احتمال تجمع مواد نیز افزایش پیدا می کند.

غذا خوردن در کمال آرامش

مردم چین هنگام صرف غذا در مورد مسائل ناراحت کننده و استرس آور صحبت نمی کنند. برای اینکه مواد غذایی به خوبی هضم شوند، ضروری است غذا خوردن در محیط آرام و به دور از تلویزیون، استرس، سروصدا و دیگر مسائل ناراحت کننده باشد.

رعایت نظم غذایی

صرف سه وعده غذای کامل و در ساعت مشخص برای جلوگیری از تمایل به تنقلات بسیار مهم است. در فواصل بین وعده های غذا، معده و روده ها هضم را به خاتمه رسانده و برای وعده بعدی آماده می شوند.

دست کشیدن از غذا پیش از سیری

مسلما زمانی که معده کاملا پر شود به سختی می تواند فرایند هضم را انجام دهد. همواره توصیه می شود پیش از احساس سیری کامل و زمانی که تقریبا سه چهارم معده پر می شود، دست از غذا خوردن بکشید. چینی ها به رعایت این اصل پایبند هستند.

اهمیت به صرف صبحانه

پس از چند ساعت گرسنگی شبانه، صرف صبحانه کامل برای تامین انرژی مورد نیاز بدن ضروری است تا ریزمغذی های مورد نیاز بدن تامین و از احساس ضعف نزدیک ظهر جلوگیری شود. افرادی که تمایل به صرف صبحانه ندارند در وهله اول باید توجه کنند که شام سنگین و دیروقت میل نشود. اگر باز هم بی اشت هایی در ساعات اول صبح وجود دارد باید میان وعده سالم و مغذی برای زمانی که احساس گرسنگی ایجاد می شود، در نظر گرفته شود.

ناهار زودهنگام و سبک

ناهار یکی از وعده های مهم غذایی است که نباید خیلی دیروقت میل شود، زیرا توانایی گوارش طی ساعات صبح و نزدیک ظهر بهتر و قوی تر است. ناهار باید کامل، مغذی و نسبتا سبک باشد، زیرا غذای سنگین فشار زیادی به سیستم گوارش وارد می کند و باعث احساس خستگی در هنگام بعدازظهر خواهد شد.

شام مغذی و سرشب

برای اینکه سیستم گوارش فرصت هضم غذا را داشته باشد باید شام نهایت در ساعت 8 شب میل شود. البته شام نباید خیلی سنگین باشد، زیرا مصرف انرژی در شب کم است و انرژی اضافی در بدن ذخیره می شود. شام مختصر نیز توصیه نمی شود چراکه احتمال گرسنگی نیمه شب و تمایل به ریزه خوری افزایش پیدا می کند

منبع: فرارو
انتشار: 7 آذر 1401 بروزرسانی: 7 آذر 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1674

به "راز داشتن شکم صاف و کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز داشتن شکم صاف و کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید