خبرنگاران طرح تدبیر در 533 مدرسه ابتدایی قزوین اجرا شد

به گزارش مجله گرگانلند، قزوین- خبرنگاران- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: طرح تدبیر ویژه مدیران مدارس ابتدایی قزوین در 533 واحد آموزشی دوره ابتدایی دولتی و غیر دولتی که دارای مدیریت مستقل هستند، اجرا شد.

خبرنگاران طرح تدبیر در 533 مدرسه ابتدایی قزوین اجرا شد

سید یدالله حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران مدرسه محوری را رویکرد اصلی آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدرسه صرفا کارکرد آموزشی نداشته، بلکه رسالت اصلی آن بسترسازی برای دستیابی دانش آموزان به توانایی ها در ساحت های شش گانه آموزشی است.

وی با بیان اینکه طرح تدبیر تلاشی برای ارتقای مدیریت مدرسه در جهت سند تحول بنیادین است، گفت: مهمترین و اصلی ترین هدف اجرای این طرح بهبود فرآیندهای مدیریت مدرسه به منظور ارتقای سطح عملکرد و کیفیت آن است.

حسینی ادامه داد: این طرح در راستای سنجش صلاحیت حرفه ای معلمان و مدیران، انتصاب و انتخاب مدیران مدارس، نظام تضمین کنترل کیفیت مدارس و... در سال تحصیلی جاری اجرا شد.

این مسوول اضافه کرد: طرح تدبیر دارای هشت فرآیند شامل برنامه ریزی، آموزش و یادگیری، فعالیت های مکمل و فوق برنامه، مشارکت همکاران، اولیا و دانش آموزان، سلامت و ایمنی در مدرسه، اداری و مالی مدرسه، نظارت و ارزیابی و خلاقیت است.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، اضافه کرد: برخی از برنامه های این طرح تا اول اسفند 98 اجرا شد و مابقی فعالیت های پیش بینی شده به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ایجاد وحدت رویه در خود ارزیابی پایانی سال و جلوگیری از تضییع حقوق مدارس در شبکه مجازی انجام گرفت.

حسینی اضافه کرد: سامانه تدبیر برای ثبت خود ارزیابی پایانی مدارس از پنجم تا 20 تیرماه فعال خواهد بود و مناطق آموزشی مختار هستند ارزیابی های بیرونی برنامه تدبیر را به صورت حضوری، الکترونیکی یا تلفیق هر دو روش انجام دهند.

استان قزوین دارای 922 مدرسه ابتدایی در سطح استان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 586

به "خبرنگاران طرح تدبیر در 533 مدرسه ابتدایی قزوین اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح تدبیر در 533 مدرسه ابتدایی قزوین اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید