جایگزینی کارت ملی به جای تمام کارت های بانکی ، این بانک در اولویت است

به گزارش مجله گرگانلند، با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت های خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد و از این طریق شهروندان می توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده نمایند.

جایگزینی کارت ملی به جای تمام کارت های بانکی ، این بانک در اولویت است

به گزارش خبرنگاران، سازمان ثبت احوال کشور در امضای تفاهم نامه با بانک ملی جمهوری اسلامی ایران همکاری جهت انجام پروژه های مشترک به منظور ایجاد راه اندازی یا توسعه کسب و کارهای مبتنی بر حوزه صلاحیتی طرفین انجام شد. از موضوعات این تفاهم نامه می توان به تبادل اطلاعات برای عملیاتی شدن کارت هوشمند ملی به جای کارت بانکی و طراحی و فراوری سلول های متناظر از جمله سرویس تطبیق اثر انگشت کارت ملی، بهره برداری بانک از سامانه استعلام الکترونیکی هویت انفرادی، استعلام نشانی افراد و سامانه پایگاه سببی و نسبی و تدوین و ارائه کسب و کار مبتنی بر احراز هویت غیر حضوری اشاره نمود.

در آئین امضای این تفاهم نامه مشترک نجارزاده، مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: امروز با هدف مشارکت و هم افزایی بین دو دستگاه ثبت احوال و بانک ملی برای ارائه خدمات مناسب تر این تفاهم نامه به امضاء رسیده است بسیاری مسائل که مردم کشور و بچه های عملیاتی دولت درگیر آن بودند با تحقق این هم افزایی حل و فصل می گردد.

وی اضافه نمود: بانک ملی 52 میلیون مشتری دارد یعنی تقریبا بیشتر مردم که امکان افتتاح حساب داشتند در بانک ملی حساب دارند و کوشش ما ارائه خدمات مناسب و درخور مردم کشور است و با این همکاری خدمات مناسب تری را به هموطنان ارائه می دهیم.

نجارزاده ادامه داد: از سوی دیگر در توسعه محصولات اعتباری مناسب تر و شفاف تر امیدواریم بتوانیم قدم مثبتی را برداریم و با دسترسی به اطلاعات ارزشمندی که در سازمان ثبت احوال وجود دارد به گونه ای امکانات فراهم گردد که مشتریان با سرعت بالاتر و شفافیت بیشتری اعتبارسنجی و رتبه بندی شوند و در نهایت خدمات بهتری ارائه گردد.

وی تاکید نمود: بحث کارت ملی هوشمند یکی از دغدغه های سال های گذشته بوده که با تدبیر سازمان ثبت احوال چاپخانه بانک ملی چاپ کارت های ملی هوشمند را در دستور کار قرار داده تا به عنوان دستگاه همکار این خدمات را به شهروندان ارائه کند. بعلاوه سرمایه گذاری در پروژه های آینده و مشترک در بحث های هویتی و سببی نسبی به صورت مشترک با سازمان ثبت احوال انجام خواهد شد تا در جهت تحقق دولت الکترونیک گام موثری را برداریم.

کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: سازمان ثبت احوال و بانک ملی از قدیمی ترین دستگاه های دولتی کشور هستند که توفیقات خوبی در ارائه خدمات به مردم در طول مدت راه اندازی خود داشتند.

وی اضافه نمود: تفاهم نامهسازمان ای بین دو دستگاه ثبت احوال و بنک ملی اجرا شده تا خدمات بهتری به مردم ارائه گردد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: تفاهم نامه جامعی به امضاء رسیده که مفاد بسیار خوبی دارد تا ارتباط دو دستگاه را دچار تحول کند. یکی از کارهایی که در ثبت احوال در پی آن هستیم پیاده سازی قابلیت های کارت ملی هوشمند است و آغاز این کار با بانک ملی رقم خواهد خورد که شهروندان با کارت ملی خدمات بانکی دریافت نمایند. موضوعی که در قانون پیش بینی شده بود؛ اما متاسفانه تا کنون عملیاتی نشده است. در برنامه هفتم توسعه نیز تجمیع تمامی کارت های خدماتی در کارت ملی هوشمند دیده شده است. بهره گیری از توانمندی های موجود در بانک در فراوری مدارک هویتی در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

کارگر تاکید نمود: در پی ایجاد سامانه جامع هویتی در کشور هستیم که بانک ملی هم ابراز آمادگی نموده که در این پروژه یاری کند و امیدواریم این زیرساخت در کشور ایجاد گردد. بانک ملی پر تعدادترین شعب در کشور را دارد و امیدواریم که به وسیله این تفاهم نامه نیز شاهد اتفاقات بزرگی در کشور باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1402 بروزرسانی: 18 مرداد 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1783

به "جایگزینی کارت ملی به جای تمام کارت های بانکی ، این بانک در اولویت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگزینی کارت ملی به جای تمام کارت های بانکی ، این بانک در اولویت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید