تقدیر از کارآفرین برتر صنایع دستی کرمان

به گزارش مجله گرگانلند، در مراسم اختتامیه رویداد بین المللی هفته صنایع دستی ایران و تقدیر از کارآفرینان فعال صنایع دستی کشور از اکرم قلندری به اسم کارآفرین برتر صنایع دستی تقدیر شد.

تقدیر از کارآفرین برتر صنایع دستی کرمان

به گزارش خبرنگاران کرمان؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در مراسم اختتامیه رویداد بین المللی هفته صنایع دستی ایران و تقدیر از کارآفرینان فعال صنایع دستی که با حضور معاون صنایع دستی کشور برگزار گردید گفت:بسیار خرسند هستم که بانوان کارآفرین فعال صنایع دستی در استان کرمان وجود دارد که می توانند موجب مباهات استان شوند.

فریدون فعالی، هنر را دمیدن روح در کالبد جسم بی جان اسم کرد وگفت:صنایع دستی به اسم سرمایه اجتماعی، فرهنگی، مفهومی ترین و کاربردی ترین هنر کشور می دانم که می تواند بخشی از فرهنگ یک جامعه را متجلی کند.

وی اضافه کرد: اتفاق خوبی که در استان کرمان اتفاق افتاده، بحث پشتیبانانی است که به شکل حقیقی، تعیین و فعالان مالی در حال شکل گیری است و این نوید را می دهم با برنامه ریزی که در استان کرمان صورت گرفته است از ظرفیت تعیین های مالی که به اسم پشتیبان هستند، استفاده کنیم.

وی ادامه داد:شاید در سنوات قبل این موضوع مطرح بوده،اما در حوزه صنایع دستی و گردشگری کمتر بروز و ظهور پیدا نموده است.

فعالی توضیح داد: اگر سال جاری 12 هزار شغل در برنامه ایجاد مشاغل خرد برای مشاغل خانگی استان کرمان در نظر گرفته شده، بخش اعظم آن در حوزه صنایع دستی تعریف شده است ودر این میان تسهیلاتی که بانک رسالت به هنرمندان صنایع دستی به شکل قرض الحسنه پرداخت می نماید،موجب انسجام شده و کار دولت را راحت تر نموده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اسم کرد:تعیین های مالی تحت اسم مسئولیت های اجتماعی که دارند، از صنایع دستی حمایت می نمایند و حمایت آن ها باید منجر به فراوری زنجیره ارزش گردد، یعنی زنجیره ارزش در بخش صنایع دستی باید در استان کرمان تکمیل گردد.

وی اظهار داشت: پنج پرونده پته کرمان، حصیربافی قلعه گنج، فرش راور، فیروزه شهربابک و چاقوی راین برای ثبت شهرهای ملی تهیه و آماده شده است.

مراسم اختتامیه رویداد بین المللی هفته صنایع دستی ایران و تقدیر از کارآفرینان فعال صنایع دستی کشور با حضور مسئولان و هنرمندان صنایع دستی استان های مختلف کشور به صورت ویدیو کنفرانش برگزار گردید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1233

به "تقدیر از کارآفرین برتر صنایع دستی کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از کارآفرین برتر صنایع دستی کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید