تعطیلی کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی در 13 فروردین

به گزارش مجله گرگانلند، تمام بناها و موزه های دارای محوطه باز و فضای سبز ـ زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ 13 فروردین ماه تعطیل هستند.

تعطیلی کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی در 13 فروردین

به گزارش خبرنگاران، هرچند قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس، در دستورالعملی به مناسبت روز طبیعت، تمام تجمع ها در اماکن تفریحی عمومی در شهرهای قرمز و نارنجی را ممنوع اعلام نموده است، اما تعطیلی این بناها از سوی وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی بیشتر با هدف حفاظت و پیشگیری از هر گونه آسیب به محوطه ها و باغ های تاریخی انجام می گردد.

تا کنون پایگاه میراث جهانی تخت جمشید (پرسپولیس) از تعطیلی این مجموعه و همچنین نقش رستم در روز سیزدهم فروردین ماه خبر داده است. مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان فارس نیز اعلام نموده که در روز طبیعت، تمام اماکن تاریخی و توریستی این استان تعطیل اند.

کاخ سعدآباد نیز در اطلاعیه ای اعلام نموده است: روز سیزدهم فروردین ماه به منظور حفاظت و پیشگیری از هر گونه آسیب به فضای سبز این مجموعه تاریخی که حدود 80 هکتار آن را باغات متنوع، زیبا و منحصر به فرد تشکیل داده، تعطیل است.

مجموعه سعدآباد با 15 موزه و کاخ موزه همه روزه (به جز ایام تعطیلات سوگواری و تعطیلات مربوط به ستاد ملی کرونا) از ساعت 9 صبح تا 19 باز است و فروش بلیت موزه های آن تا ساعت 17 امکان پذیر است.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران هم در اطلاعیه ای از تعطیلی کاخ موزه های این مجموهه در روز سیزدهم فروردین ماه همزمان با روز طبیعت خبر داده است. در اطلاعیه روابط عمومی نیاوران آمده که براساس ابلاغیه وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی این مجموعه به دلیل دارا بودن فضای سبز وسیع، طبق رویه هر سال به منظور حفاظت از باغ تاریخی نیاوران و پیشگیری از بروز آسیب های جبران ناپذیر، در روز سیزدهم فروردین ماه تعطیل بوده و امکان پذیرش توریست ندارد.

کاخ ها و محوطه نیاوران در باقی روزهای سال با رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت 9 صبح تا 19 باز بوده و تا ساعت 17:30 فروش بلیت دارد.

کاخ گلستان نیز با توجه به فضای باز و محوطه سبزی که دارد، از تعطیلی این مجموعه در روز سیزدهم فروردین ماه به رسم هر سال خبر داده است.

مجموعه تفریحی عباس آباد در مازندران هم به مناسبت روز سیزده فروردین اعلام تعطیلی نموده است.

همچنین ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان به دنبال نارنجی شدن این شهر از تعطیلی تمام اماکن تاریخی و توریستی این استان در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه اطلاع داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان قزوین نیز به دنبال نارنجی شدن شهرستان های قزوین و تاکستان، تعطیلی تمام مراکز تاریخی و توریستی این استان را اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1070

به "تعطیلی کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی در 13 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی در 13 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید