این عمل زیبایی در دوران کرونا رکورد زد!

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران : تزریق بوتاکس به محبوب ترین روش زیبایی غیرتهاجمی در سال 2020 تبدیل شده بود.

این عمل زیبایی در دوران کرونا رکورد زد!

به گزارش به نقل از انتخاب، انجمن جراحان پلاستیک آمریکا گزارش داد که تزریق بوتاکس به محبوب ترین روش زیبایی غیرتهاجمی در سال 2020 تبدیل شده بود. این روش با فلج یا شل شدن عضله اطراف آن ها، چین و چروک ها را درمان می نماید.

دکتر سمیتا رامانادام عضو انجمن جراحی پلاستیک ایالات متحده در این خصوص گفت، افزایش تقاضا می تواند به میزان زمانی که مردم در قرنطینه به تصویر خود در طی همه گیری خیره شده اند مرتبط باشد.

بر اساس یک گزارش جدید، افرادی که می خواهند ظاهر پیر، ناشی از استرس خود را کاهش دهند، می توانند مسئول رونق بوتاکس پس از همه گیری باشند. این مطالعه از سوی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان داد که تزریق بوتاکس با 4.4 میلیون عمل در سال گذشته به محبوب ترین روش زیبایی غیرتهاجمی در سال 2020 تبدیل شده است.

افزایش بوتاکس در طی همه گیری کرونا می تواند به میزان استرس و زمان صرف شده برای مشاهده چهره ما در تماس های ویدیویی در یک سال گذشته مرتبط باشد. دورکاری و شرکت در ویدئو کنفرانس ها نیز بی تاثیر نیست.

بوتاکس یا سم بوتولینوم سمی است که از باکتری گرفته شده و باعث بوتولیسم می گردد، یک شکل شدید مسمومیت غذایی. به گزارش نیویورک تایمز، این سم به عنوان یک سلاح شیمیایی در طول جنگ جهانی اول شروع شد و تا دهه 1960 برای درمان زیبایی استفاده نمی شد.

تزریق بوتاکس که ما اکنون از آن به عنوان درمانی برای کاهش چین و چروک و خطوط ریز می شناسیم، در اواخر دهه 1990 مرسوم شد، اگرچه تا سال 2002 برای استفاده تجاری به طور رسمی مورد تایید نبود. به گفته کلینیک مایو، این ماده شیمیایی عضلات اطراف چین و چروک ها را فلج یا شل می نماید و باعث می گردد که پوست این منطقه جوانتر به نظر برسد در حالی که ظاهر چین و چروک های عمیق مانند خطوط پنجه کلاغی و خطوط لبخند را کاهش می دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1132

به "این عمل زیبایی در دوران کرونا رکورد زد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این عمل زیبایی در دوران کرونا رکورد زد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید