اولین بازدید میدانی مدیرعامل سازمان بنادر پس ازحمله سایبری ناموفق

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در سفر یک روزه به هرمزگان و در بازدید از بندر شهیدرجایی با بیان اینکه تمامی فعالیت ها در بنادر تجاری کشور به صورت شبانه روزی و بدون وقفه برای بارگیری انواع محموله های صادراتی و تخلیه محموله های وارداتی در جریان است، شرح داد: از ابتدای سال جاری تا به امروز در تمامی بنادر تجاری کشور بالغ بر 70 میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالاها اجرا شده است.

اولین بازدید میدانی مدیرعامل سازمان بنادر پس ازحمله سایبری ناموفق

وی ادامه داد: هیچ شرایطی باعث نشده حتی یک ساعت بنادر کشور دچار رکود و توقف شوند و تمامی اسکله ها و بنادر برای تخلیه و بارگیری انواع محموله ها فعال هستند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در بنادر هرمزگان به ویژه بندر شهید رجایی، فعالیت ها بی وقفه ادامه دارد و از ابتدای سال جاری تا به امروز بالغ بر 36 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا و 670 هزار TEU تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی اجرا شده است.

راستاد تأکید کرد: به رغم تحریم ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیر قانونی بر کشور تحمیل شده و همچنین تلاش هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت های بندری صورت می گیرد، فرایند حمل و نقل و تجارت دریایی کشورمان مناسب است.

وی گفت: فعالیت ها و پروژه های توسعه ای در بنادر کشور با قوت به پیش می فرایند و عمدتاً در چارچوب برنامه زمان بندی است و امیدواریم تعداد قابل توجهی از پروژه های توسعه ای تا سرانجام سال جاری به بهره برداری برسند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخشی از این سرمایه گذاری ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد زیربناها و زیرساخت های بندری اجرا شده و بخش قابل توجهی از آن نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای ایجاد روبناها و تجهیزات بندری است.

گفتنی است، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جهت بررسی فرایند ارائه خدمات در بندر امام خمینی (ره)، هرمزگان را به مقصد خوزستان ترک کرد.

خاطرنشان می شود چهارشنبه هفته گذشته برخی رسانه های ضد انقلاب مدعی حمله سایبری دشمنان به بنادر شده بودند که این اتفاق به توقف فعالیت های بندری منجر شده است؛ در حالی که علی رغم آنکه به دلیل تعطیلات سرانجام ماه صفر، نهادهای دولتی با تعطیلی سه روزه روبرو بودند، این حمله سایبری با هوشمندی فاوای سازمان بنادر ناکام ماند و خللی به تخلیه و بارگیری کالا از بنادر کشور وارد نشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 773

به "اولین بازدید میدانی مدیرعامل سازمان بنادر پس ازحمله سایبری ناموفق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین بازدید میدانی مدیرعامل سازمان بنادر پس ازحمله سایبری ناموفق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید