اتمام 90 درصد پروژه راه آهن اردبیل ـ میانه

به گزارش مجله گرگانلند، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: 90 درصد پروژه راه آهن اردبیل - میانه به سرانجام رسیده و 10 درصد از این پروژه ملی باقی است.

اتمام 90 درصد پروژه راه آهن اردبیل ـ میانه

علی نیکزاد گفت: تامین اعتبار پروژه راه آهن اردبیل - میانه با تلاش های به عمل آمده در نظر گرفته شده تا پایان امسال تمامی زیرساخت های این پروژه ملی به اتمام می رسد که تا به امروز به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید: 90 درصد پروژه راه آهن اردبیل - میانه به پایان رسیده که 10 درصد از این پروژه ملی باقی است که در این زمینه تمهیدات لازم به عمل آمده است.

به گفته او، تلاش می شود این پروژه ملی با تامین اعتبار کامل تا پایان امسال به پایان می رسد و درصدد هستیم تا با برنامه ریزی های انجام یافته در این زمینه مسائل و موانع موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

نیکزاد گفت: اقدامات به عمل آمده در راستای تحقق اهداف مورد نظر برای توسعه و عمرانی استان اردبیل جزو اولویت های اساسی است که امید می رود بتوانیم شاهد تحقق شعار سال باشیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید: درصدد هستیم زیرسازی و روسازی پروژه راه آهن اردبیل را باید حداکثر تا شهریورماه امسال به اتمام برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه مردم و نمایندگان مجلس برای اجرای این پروژه جزو مطالبات مهم مردم است که در این زمینه در پی اتصال راه آهن میانه - اردبیل به شهرستان پارس آباد هم از اولویت های مردم، مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.

به گفته او، راه آهن میانه - اردبیل به عنوان یکی از سخت ترین و در عین حال فنی ترین پروژه های ریلی در حال اجرای کشور، بخشی از راه آهن میانه- اردبیل- پارس آباد به طول 175 کیلومتر است و با هدف اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور و تسهیل عبور و مرور مسافرین، توسعه استان اردبیل، افزایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت و حمل مواد اولیه مورد نیاز واحد های تولیدی اردبیل از بنادر جنوبی در حال احداث است.

خبرنگاران اردبیل اردبیل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1624

به "اتمام 90 درصد پروژه راه آهن اردبیل ـ میانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام 90 درصد پروژه راه آهن اردبیل ـ میانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید