8 نکته مهم درباره طراحان داخلی دکوراسیون

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران: بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای طراحی دکوراسیون منزل خود به سراغ طراحان داخلی و متخصصین این کار بروند، اما شاید هنوز مطمئن نیستند که تصمیم درستی گرفته اند یا نه؟

8 نکته مهم درباره طراحان داخلی دکوراسیون

اگر شما هم درگیر چنین مسئله ای هستید بهتر است که پیش از هر تصمیمی اطلاعاتی کلی از کار کردن با طراحان داخلی پیدا کنید و بعد دست به انتخاب و تصمیم بزنید.

انتخاب پارچه ها و مبلمان منزل تنها بخش کوچکی از فرایند کار طراحان داخلی است و آن ها برای به انجام رساندن کار های خود از استاندارد های خاصی تبعیت می کنند. در این مطلب همراه ما باشید تا در رابطه با 8 موردی صحبت کنیم که طراحان داخلی انتظار دارند که شما از آن ها باخبر باشید.

1. حتی اگر در شهر دیگری نیز باشید طراحان می توانند با شما همکاری کنند

بسیاری از افراد، طراح دکوراسیون ایده آل خود را پیدا می کنند و از آنجایی که آن فرد در شهر و یا استان آن ها نیست ناامید می شوند و به کلی بی خیال همکاری با آن ها می گردند، اما حقیقتی که وجود دارد آن است که بسیاری از متخصصین و طراحان داخلی می توانند با شهر ها و استان های دیگری نیز همکاری داشته باشند.

شاید جالب باشد بدانید که حتی خیلی از آن ها پروژه های طراحی دکوراسیون خارج از کشور را نیز به عهده می گیرند، بنابراین اگر طراح داخلی ای را دیدید و از کار او خوشتان آمد بهتر است قبل از آنکه به کلی بی خیال همکاری با او شوید این احتمال را نیز بدهید که او امکان همکاری با محل زندگی شما را نیز دارد، پس دست به کار شوید و با او ارتباط بگیرید.

2. طراحان داخلی نیز مانند سایر متخصصین در یک فرایند تمرینی و تحصیلی قرار می گیرند

یک طراح داخلی نیز بعد از گذراندن دوره های مخصوص و معین، مدرک ویژه ای دریافت می نماید و صلاحیت کار کردن در این حوزه را به دست می آورد. همان طور که گفته شد بسیاری از طراحان داخلی حتی می توانند به شکل بین المللی نیز کار کنند.

پس شما می توانید برای آنکه از صلاحیت و مهارت کاری یک طراح داخلی باخبر شوید از مدرک و گواهی های مرتبطی که دارند بهره بگیرید. علاوه بر آن شما می توانید از آموزش های آن ها و همین طور مطابقت آن با کار ها و رزومه شان نیز اطلاعاتی کسب کنید.

3. طراحان دکوراسیون از جدیدترین فناوری ها برای پیش بینی فضای جدید استفاده می کنند

یک طراح داخلی از جدیدترین برنامه ها و تکنولوژی ها استفاده می نماید تا در نهایت بتواند فضای طراحی شده در دکوراسیون منزل شما را پیش بینی و تجسم نماید، به همین دلیل هم هست که طراحان دکوراسیون می توانند تصویری دقیق از ایده هایشان به جا بگذارند.

4. طراحان داخلی می توانند یک خانه کامل و یا حتی یک اتاق را به طور کامل جمع بندی کنند

متخصصین در دکوراسیون داخلی خانه معتقدند که در وهله اول، کار آن ها به بودجه شما بستگی دارد. این یعنی طراحی دکوراسیون یک خانه کامل و بزرگ با یک اتاق کوچک برای آن ها تفاوت چندانی ندارد و آن ها می توانند هر دوی این ها را جمع بندی کنند، بنابراین این شما هستید که با توجه به بودجه و احتیاج خود، محدوده کاری آن ها را معین می کنید.

یادتان باشد که شما به عنوان صاحب خانه نباید از یاری دریافت از طراح داخلی بترسید، چراکه آن ها نه می خواهند خانه جدیدی بسازند نه خانه شما را بازسازی کنند!

5. طراحان داخلی می توانند یاری کنند که خانه شما از استاندارد های اصلی و ایمنی های لازم برخوردار باشد

طراحان داخلی معتبر موظف هستند که کد های ساختمان های استاندارد و سایر قوانین مربوط به آن ها را در پروژه خود رعایت کنند، به همین دلیل هم هست که اگر به سراغ آن ها بروید می توانید از ایمنی پروژه خود اطمینان خاطر حاصل کنید.

6. طراحان داخلی همواره نمی توانند منابع خرید محصولات و همین طور قیمت های آن ها را به شما بگویند

احتمالاً بار ها شده که در رابطه با منابع خرید محصولات و یا قیمت های آن ها در سابقه کاری طراحان داخلی از آن ها پرسیده باشید و جواب معینی دریافت نکرده باشید. طراحان داخلی معمولاً سعی می کنند که فقط تا حد ممکن فرایند طراحی خود را به شما معرفی کنند و دلایل بسیاری نیز دارند که بعضی از مسائل را معیناً با افراد در میان نگذارند.

اولین دلیلی که برای بیان نکردن منابع خرید محصولات و قیمت آن ها دارند آن است که خود فروشندگان اجازه این کار را به آن ها نمی دهند و دلیل دوم نیز ثابت نبودن قیمت هاست، به همین دلیل هم طراحان داخلی به حریم مشتریان خود احترام می گذارند و بسیاری از اطلاعات آن ها را به فرد دیگری نمی گویند.

7. طراحان داخلی می خواهند که با چشمان شما همراه باشند و دید شما را گسترش دهند

بهتر است که از طراحان داخلی انتظار نداشته باشید که کار خود را خیلی سریع و در یک چشم به هم زدن انجام دهند و به سرانجام برسانند. یکی از رسالت های طراحان آن است که همراه با شما مراحل را طی کنند و طرح اصلی را پیش ببرند. آن ها طیف وسیعی از سبک ها را به کار می برند و از هر کدامشان ویژگی جدیدی را امتحان می کنند.

در این فرایند نیز به عنوان چشمان شما عمل می کنند و رفته رفته دیدتان را در طراحی دکوراسیون منزل خود وسعت می بخشند، به همین دلیل هم هست که طراحان کوشش می کنند که به مشتریان خود یاری کنند تا چشم انداز جدیدی به خانه شان به دست آورند.

8. طراحان داخلی می توانند سرانجام پروژه را از زمانی که آغاز شد مجسم کنند

یکی دیگر از ویژگی های طراحان داخلی آن است که فرایند کاری خود را تحت نظارت قرار می دهند و با یک برنامه ریزی دقیق می توانند سرانجام و نتیجه کار خود را تجسم کنند، به همین دلیل هم هست که معمولاً در ابتدای کار بسیار محکم و بااطمینان نظر می دهند.

منبع: houzz

منبع: برترین ها
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 77

به "8 نکته مهم درباره طراحان داخلی دکوراسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نکته مهم درباره طراحان داخلی دکوراسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید