تور ارزان برزیل: 20 دلیلی که شما را عاشق ریو دو ژانیرو برزیل می نماید

به گزارش مجله گرگانلند، شهر ریو دو ژانیرو (Rio De Janeiro) برزیل یکی از مقاصد پر هوادار گردشگری دنیا به شمار میرود. دلایل فراوانی جهانگرد ها را به این شهر پر جنب و جوش می کشاند. تماشا مجسمه معروف حضرت مسیح در بام شهر و گرفتن عکس یادگاری با آن یا حمام آفتاب در سواحل زیبا و گسترده ایپانما (Ipanema) از جمله این دلایل هستند. اما شهر ریو، دنیای هیجان انگیزی از تجربه ها را در خود جای داده است. کافیست خودتان را برای یک سفر پر ماجرا آماده کنید و به ریو قدم بگذارید. با خبرنگاران همراه باشید تا دلایل جذابیت این شهر راز آلود را بیشتر بشناسید.

تور ارزان برزیل: 20 دلیلی که شما را عاشق ریو دو ژانیرو برزیل می نماید

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

در ریو همه چیز را زیبا می بینید

می توانید برترین خط افق زندگی تان را در ساحل ریو مشاهده کنید. جایی که ترکیب کوه ، ساختمان های بلند و خط ساحلی چشم انداز ای شگفت انگیز خلق می نماید. زیبایی شگفت انگیز طلوع و غروب خورشید شما را مسخ خواهد نمود. نمایی از خورشید در بین کوه های اطراف شهر، زیبایی مثال زدنی به شهر داده است. قله کله قندی (Sugarloaf) و پدرا دا گاوا (Pedra da Gávea) کوه هایی هستند که زیبایی خاصی به طلوع و غروب خوشید در ریو می دهند.

در ریو عاشق آکاراجه خواهید شد

اگر عاشق غذاهای سرخ کردنی هستید، حتما آکاراجه (Acaraje) را امتحان کنید. آکاراجه نوعی میگوی سوخاری مخصوص برزیل است که طعمی بی نظیر دارد. مطمئنا با یکبار امتحان کردن این غذا عاشقش خواهید شد و شاید بلیط برگشت تان را لغو کنید تا زمان بیشتری برای صرف این غذا داشته باشید! در تمام نواحی ساحلی فروشندگان خیابانی مشغول فروش این غدای خوشمزه همراه با چاشنی های ویژه هستند. پس حتما در هنگام قدم زدن در ساحل پول خرد برزیلی همراه تان داشته باشید تا لذت خوردن آکاراجه را تجربه کنید.

بومیان ریو بسیار مهربان هستند

یکی از مسائل رایج گردشگران، عدم تسلط مردم بومی به زبان انگلیسی است. معمولا گردشگر ها، در هنگام ارتباط با مردمان بومی دچار مشکل می شوند. اما در ریو بسیاری از مردم کوشش می نمایند تا با رویی خندان شما را هدایت نمایند، حتی اگر به زبان انگلیسی مسلط نباشند، بازهم با لبخندی زیبا تمام کوشش شان را می نمایند که مفهوم مورد نظرشان را حتی با زبان اشاره به شما منتقل نمایند. پس نگران ارتباط با مردم ریو نباشید و سعی کنید هر سوالی دارید، بپرسید.

در ریو هر روز آب نارگیل می نوشید

آیا تابه حال آب نارگیل تازه نوشیده اید؟ طعم این آب بسیار با طراوت، تازه، خوشمزه و دلنشین است. ضمن اینکه این نوشیدنی گوارا بسیار مفید، سالم و مقرون به صرفه قیمت است. طعم آب نارگیل سبز و تازه آنقدر دلنشین است که آدم دوست دارد هر روز در محل کار یکی از این نوشیدنی های بهشتی را سر بکشد. از آنجایی که این امکان وجود ندارد، از حداکثر فرصت تان بهره ببرید و تا می توانید در ریو آب نارگیل بنوشید و از آن لذت ببرید.

عاشق بازارهای محلی ریو می شوید

شاید بتوان در مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ شهر خریدهای گوناگونی انجام داد، اما مسلما حضور در بافت بومی و خرید در بازارهای محلی بسیار متفاوت خواهد بود. اجناس در این بازارها مقرون به صرفهتر از سطح شهر فروخته می شوند. بعضی از گردشگر ها معتقدند که امنیت اینگونه بازارها پایین است، اما در خصوص بازار محلی ریو به علت حضور پلیس های فراوان خیال تان از بابت امنیت راحت است. می توانید بدون دغدغه در بازار محلی ریو قدم بزنید و از فرهنگ و سنت غنی مردم لذت ببرید.

در ریو هر روز فی جوآدا خواهید خورد

اگر دنبال غدای دندان گیر و سیر نماینده هستید، حتما برای یک بار فی جوآدا (Feijoada) را امتحان کنید. این خوراک محلی از ترکیب لوبیا همراه انواع گوشت به شکل های گوناگون ساخته می گردد. این غذا معمولا همراه برنج، برش هایی از خربزه یا پرتغال و آرد کاساوا سرو می گردد. با یکبار امتحان کردن این غذا به این موضوع پی می بردی که فرهنگ و هنر مردمان ریو تا چه حد در غذای آنها نقش ایفا می نماید. فی جوآدا به قدری لذیذ است که احتمالا هر روز به سراغش خواهید رفت و دنبال دستور پخت آن خواهید گشت تا در هنگام بازگشت، خودتان نیز در منزل این غذا را درست کنید.

منطقه ها گردشگری و قدیمی ریو شما را درگیر خودشان می نمایند

گذشته از آثار تاریخی که در جای جای ریو وجود دارد، گردشگران معمولا محله لپا (Lapa) را برای سرگرمی انتخاب می نمایند. در این منطقه رستوران ها و بارهای فراوانی وجود دارد. موسیقی زنده و شب زنده داری در کلوپ های شبانه از ویژگی های شاخص این محله است. البته در کنار تمام زیبایی ها و جذابیت های این محل، گردشگران باید مراقب امنیت خود باشند. زیرا در خاتمه شب افراد سودجو در پی دزدی و آسیب رساندن به غریبه ها هستند.

ریو همواره گرم است

شهر ریو در طول سال همواره گرم است. کمترین دمای این شهر 15 درجه سانتیگراد و بیشترین دمای آن 40 درجه است. پس در طول سفر حتما به میزان کافی کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید، زیرا همه جا در معرض تابش مستقیم آفتاب هستید.

دستفروشان ریو، همواره برترین اجناس را ارائه می نمایند

هنگام قدم زدن در سواحل ریو، دستفروشان پر شماری را خواهید دید که با کالاهای رنگارنگ دلربایی می نمایند. تنوع و زیبایی این محصولات در روزهای اول شما را هیجان زده خواهند کرد. اما خیلی زود این شرایط برای شما عادی خواهد شد و حتی از سماجت دستفروشان برای فروش کالاهای شان آزرده خواهید شد. در بساط فروشندگان دوره گرد همه چیز پیدا می گردد. عینک آفتابی، کاور لباس، استخر کوچک برای بچه ها، غذای عربی و حتی قاب آیفون! این فروشندگان با فریب دادن مردم نا آشنا، کالا ها را با قیمتی چند برابر بازارهای محلی به فروش می رسانند. پس سعی کنید فریب نخورید و در خرید از آنها بسیار محتاط باشید.

ریو شهری بسیار متنوع است

در ریو تنوع بسیار زیادی در رنگ، نژاد و مذهب مردم وجود دارد. در این شهر گردشگری، شما انواع مذاهب، رنگ پوست و گویش و زبان را خواهید دید. اما جذابیت ریو در این است که با وجود این تنوع در قوم و نژاد، تمام مردم در صلح و آرامش کنار هم زندگی می نمایند و هیچ مسئله ای باهم ندارند. سطح آزادی اجتماعی به قدری بالا است که حتی دگرباشان در این شهر احساس امنیت دارند و می توانند در محله های مربوط به خودشان با آسودگی تردد نمایند.

در ریو مراقب سارقان باشید

صرفا بخاطر اینکه احساس می کنید در بهشت هستید، نمی توانید مطمئن باشید که در آنجا دزدی وجود ندارد. هنگامی که در سواحل مشغول آفتاب گرفتن هستید، باید مراقب وسایل تان باشید. بعضی از دستفروشان نیز برای فروش کالا نزدیک شما می شوند، در حالی که هدف اصلی آنها سرقت وسایل شماست. پس به هر غریبه ای اعتماد نکنید.

در ریو عاشق جاردیم بوتانیک می شوید

در جاردیم بوتانیک (Jardim Botanico) بیش از 6500 گونه گیاه مختلف در حال انقراض جمع آوری شده است. مجموعه ب نظیری از گیاهان بومی و غیر بومی که بهشت زیبایی را ایجاد نموده اند و قطعا هر بیننده ای را شگفت زده خواهند کرد. سازمان غذا و دارو حفاظت از این گنجینه ارزشمند را به عهده دارد تا از انقراض گونه های متعدد موجود جلوگیری کند. این منطقه مساحت بسیار بزرگی دارد و بناهای تاریخی و فرهنگی متعددی در آن وجود دارد تا گردشگران در هنگام بازدید از آن بهره مند شوند. در هنگام مراجعه به این مکان، حتما کفش راحتی به پا داشته باشید، چون ساعت ها در آن پیاده روی خواهید کرد.

در ریو از تنوع سوپر مارکت ها لذت ببرید

همواره مراجعه به سوپر مارکت ها در کشور غریبه حس سردرگمی برای مسافران به همراه دارد، زیرا معمولا محصولاتی که در کشور خودشان عرضه می شد، در این فروشگاه ها عرضه نمی شوند. خوشبختانه سوپر مارکت های ریو آنچنان متنوع هستند که در این کشور حس غربت نداشته باشید. تنوع محصولات با برندهای گوناگون شما را غافلگیر می نماید و احتمالا پول زیادی در این فروشگاه ها خرج خواهید کرد. در سوپر مارکت های محلی، غداهای دست ساز گوناگونی برای وعده صبحانه و عصرانه عرضه می گردد. بعلاوه میوه های استوایی تازه نیز در کنار محصولات بسته بندی شده به فروش می رسند. اگر در کنار ساحل آب نارگیل تازه ننوشیده اید، حتما در سوپر مارکت ها سراغشان را بگیرید و آنها را امتحان کنید. چند مدل چای گیاهی نیز در سوپر مارکت ها عرضه می گردد که برای عصرانه می تواند پیشنهاد مناسبی باشد.

در ریو حتما به زونا سول سر بزنید

اگر در ساحل زونا سول (Zonal Sul) کمی قدم بزنید، حتما علت شلوغی و تجمع مردم را درک خواهید کرد. بسیاری از مردم بخاطر زیبایی منطقه به این خیابان مراجعه می نمایند و در کلوپ های اطراف آن سرگرم می شوند. رستوران های فراوانی در این منطقه مشغول فروش پیتزا هستند، هرچند قیمت آنها گرانتر از سطح شهر است، اما می توان از فضا لذت برد و با قیمت آن کنار آمد.

در ریو حتما به پارک ملی تیجوکا سر بزنید

پارک ملی تیجوکا (Tijuca) با مساحتی بیش از 8300 متر مربع، بزرگترین جنگل بارانی دنیا را در خود جای داده است. قطعا عاشق تنوع گونه گیاهی، جانوری این پارک ملی خواهید شد. آبشارهای بسیار زیبایی در این پارک وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید. در میان پارک، مسیرهای پیاده روی برای گردشگر ها طراحی شده است. اگر خوش شانس باشید، در هنگام قدم زدن میمون ها را خواهید دید که برای گرفتن موز به سمت شما می آیند.

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1549

به "تور ارزان برزیل: 20 دلیلی که شما را عاشق ریو دو ژانیرو برزیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان برزیل: 20 دلیلی که شما را عاشق ریو دو ژانیرو برزیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید