18 مدل لباس و اکسسوری که قد شما را کوتاه تر نشان می دهند!

به گزارش مجله گرگانلند، فرقی نمی کند کوتاه قد باشید یا بلندقد؛ در هر صورت کوتاه تر به نظر رسیدن معمولا چیزی نیست که بیشتر افراد موقع لباس پوشیدن دنبال آن باشند. مگر اینکه قد خیلی بلندی داشته باشید. بعضی از لباس ها و استایل ها افراد را کوتاه تر از آنچه که هستند نشان می دهند و بدن را عریض تر می نمایند. درواقع گاهی اوقات بدون اینکه متوجه باشید، لباس هایی می پوشید که شما را کوتاه تر و چاق تر نشان می دهند. در ادامه به چند مورد از چیزهایی که شما کوتاه تر نشان می دهد اشاره می کنیم. اگر دوست دارید بلندتر به نظر برسید، از پوشیدن این لباس ها و این سبک باید اجتناب کنید.

18 مدل لباس و اکسسوری که قد شما را کوتاه تر نشان می دهند!

لباس هایی که شما را کوتاه تر نشان می دهند

اگر دوست دارید قد شما بلندتر دیده گردد، از پوشیدن لباس ها و استفاده از اکسسوری های زیر اجتناب کنید.

1. دامن هایی با قد میانه

یکی از لباس هایی که به شدت روی قد افراد تاثیرگذار است، انواع دامن است. دامن هایی با قد میانه می توانند شما را بسیار کوتاه تر از آن چیزی که هستید نشان دهند؛ به خصوص اگر پاهای کوتاهی داشته باشید.

اینکه لبه پایینی دامن کجای پا قرار بگیرد، نقش موثری در بلندتر یا کوتاه تر نشان دادن قد دارد. در واقع این قانون را می توانید برای بیشتر لباس ها مثلا مانتو هم در نظر بگیرید.

دامن ها یا مانتوهایی با قد میانه معمولا به ندرت زیبا به نظر می رسند؛ به خصوص اگر قدکوتاه باشید. باید سعی کنید دامن های بپوشید که قد پاها را بهتر نشان دهند یا تعادلی بین ارتفاع بالاتنه و قد پاها در ظاهر شما ایجاد گردد. البته دامن ها یا مانتوهایی با قد میانه، همواره بد نیستند فقط باید ببینید که انتهای دامن یا مانتو کجای پا قرار می گیرد. اگر بیشتر ارتفاع پاهای شما را می پوشاند، باعث کوتاه تر نشان دادن قد می گردد.

2. پیراهن هایی با قد میانه

درست مثل دامن، پیراهن با قد میانه هم می تواند بخش زیادی از پاهای شما را بپوشاند و قد را کوتاه تر نشان دهد. پیراهن هایی با قد میانه معمولا زیر زانو قرار می گیرند. به همین علت وقتی فردی با پیراهن میانه را نگاه می کنید فقط بخش کوتاهی از ساق پا پیدا است به همین علت پاهای شما و در نتیجه قد کلی شما، کوتاه تر به نظر می رسد.

البته این نکته به این معنا نیست که قدکوتاه ها نمی توانند پیراهن میانه بپوشند. فقط باید در انتخاب نوع پیراهن دقت نمایند. مثلا پیراهنی که چاک داشته باشد می تواند اندازهی از مشکل را حل نماید. یا اینکه انتهای دامن اگر کمی بالاتر از زانو باشد، این مشکل تقریبا حل می گردد.

در مجموع باید پیراهن هایی را انتخاب کنید که یا با یاری چاک یا با قد مناسب، بخش بیشتری از پاها را نشان دهند.

3. کفش با نوک مربعی

یکی از بخش های هر پوشش که معمولا تاثیر آن در قد افراد نادیده گرفته می گردد، مدل کفش است.

کفش هایی که نوک آن ها مربع شکل باشد، پاها را کوتاه تر نشان می دهند. درواقع با پوشیدن این کفش ها وقتی خط پاها با یک خط عمودی یا همان نوک کفش قطع می گردد، پاها کوتاه تر به نظر می رسند.

کفش هایی که کمی نوک تیزتر دارند برای بلندتر نشان دادن قد مناسب اند چون خط پاها با یک خط افقی قطع نمی گردد و تا انتهای کفش ادامه پیدا می نماید. این نکته را هم در خصوص کفش های پاشنه بلند و هم در خصوص کفش های تخت باید در نظر بگیرید.

4. لباس هایی با لبه های نامناسب

منظور از لباس با لبه های نامناسب یعنی لباس هایی که انتهای آن ها درست در جایی تمام می گردد که در عریض ترین قسمت بدن قرار می گیرند. مثلا تیشرت های نیم تنه را در نظر بگیرید که انتهای آن ها درست روی شکم و عریض ترین قسمت بدن قرار می گیرد. یا دامن هایی که انتهای آن ها درست روی عریض ترین قسمت پاها یعنی ران قرار می گیرد.

اگر می خواهید دامنی بپوشید که بالای زانو قرار می گیرد، سعی کنید انتهای دامن کمی بالاتر یا کمی پایین تر از عریض ترین قسمت پا باشد. وقتی انتهای لباس درست در عریض ترین قسمت پا تمام می گردد، تمام قسمت های پای شما به همان میزان عریض به نظر می رسد و قد شما کوتاه تر دیده می گردد.

5. کمربندهای پهن

کمربند یکی دیگر از جزییات لباس است که نقش مهمی در نشان دادن قد افراد دارد. اگر می خواهید بلندتر به نظر برسید باید از بستن کمربندهای پهن اجتناب کنید. کمربند پهن هر نوع کمربندی است که بیشتر از 7 سانتی متر پهنا داشته باشد. این کمربندها بخش زیادی از میان تنه شما را می پوشانند و باعث می شوند که اندام شما کوتاه تر به نظر برسد.

در مجموع این قانون را باید در نظر بگیرید؛ هر اکسسوری که استفاده می کنید و بخش زیادی از بدن را در بر می گیرد، قدتان را هم کوتاه تر نشان می دهد.

برای اینکه بلندتر به نظر برسید، کمربندهایی بهره ببرید که بین 5 تا 7 سانتی متر پهنا دارند. این کمربندها هم زیبایی لازم را دارند، هم کار کمربند را انجام می دهند و هم باعث کوتاه تر نشان دادن قد نمی شوند.

6. شلوار کوتاه یا کاپری

شلوارهای کوتاه شلوارهایی هستند که از شلوارک بلندتر و از شلوارهای عادی کوتاه تراند. این شلوارها نقش مهمی در کوتاه تر نشان دادن قد دارند. درواقع با این شلوارها قد شما به میزان ارتفاع شلوار به نظر می رسد.

اگر می خواهید قدبلندتر به نظر برسید از شلوارهای کوتاه استفاده نکنید یا همراه آن حتما کفش پاشنه بلند بپوشید.

7. بوت های بلند تا وسط ساق پا

بوت های بلندی که انتهای آن ها به وسط ساق پا می رسد، قد را کوتاه تر نشان می دهند. در خصوص بوت هم درست مثل شلوار کوتاه، پاهای شما دقیقا به میزان ارتفاع بوت به نظر می رسد به همین علت کوتاه تر دیده می گردد.

8. کفش لژدار

یکی از چیزهایی که زنان معمولا برای بلندتر نشان دادن قد می پوشند، کفش های لژدار است. اما پوشیدن این کفش ها درست برعکس عمل می نماید و قد را کوتاه تر نشان می دهد. لژهای کفش به خاطر اینکه ضخامت زیادی دارند و بلند هستند، باعث می شوند که پاهای شما کوتاه تر دیده گردد.

درواقع این کفش ها باعث افزایش ارتفاع بدن می شوند؛ ولی برای بهبود تناسب بالاتنه و پایین تنه کاری نمی نمایند. در نتیجه پاهای شما با وجود بیشتر شدن قد، باز هم کوتاه به نظر می رسد.

9. بوت های چانکی

بوت های چانکی بوت هایی هستند که پاشنه های ضخیم، بزرگ و دندانه دار دارند. این بوت ها خیلی زود محبوبیت زیادی در دنیای مد پیدا کردند. یکی از دلایلی که باعث می گردد شما با این بوت ها کوتاه تر به نظر برسید این است که پاشنه کفش ها بسیار سنگین و حجیم است و باعث می گردد پاهای شما کوتاه تر و ظریف تر به نظر برسد.

10. بوت های کابویی

بوت های کابوی هم در دنیای مد جای خود را باز نموده اند و محبوبیت زیادی دارند اما می توانند پاهای شما را کوتاه نشان دهند. یکی از مهم ترین دلایل این مسئله این است که بوت ها معمولا تا نیمه ساق پا هستند. همان طور که قبلا گفتیم این بوت ها باعث می شوند بخش زیادی از ساق پای شما پنهان گردد.

علت دیگر این است که این بوت ها محمولا پاشنه حجیم و بزرگی دارند. ترکیب این دو باعث می گردد که بوت کابوی برای افراد کوتاه قد انتخاب خوبی نباشد.

11. نیم بوت های آگ (Ugg)

این مدل نیم بوت ها که معمولا حجیم هستند، پاهای شما را کوتاه تر نشان می دهند. پاشنه های این کفش ها بسیار سنگین و خود کفش هم بسیار حجیم است. هر دوی این عوامل دست به دست هم می دهند که پاهای شما کوتاه تر دیده شوند. با کوتاه تر دیده شدن پاها، قد شما هم کوتاه تر به نظر می رسد.

در مجموع برای کسانی که قد کوتاهی دارند، بوت های ظریف و کم حجم و همین طور کوتاه، برترین انتخاب است.

12. پیراهن های اورسایز

پیراهن های اورسایز که طراحی خاصی ندارند و در بیشتر قسمت ها گشاد و رها هستند، برای کسانی که دوست دارند بلندتر دیده شوند اصلا انتخاب خوبی نیست.

به طور کلی هر پیراهنی که گشاد باشد، بدن را کوتاه تر نشان می دهد چون این نوع پیراهن ها باعث می شوند که شکل اندام، دیده نگردد و بدن فرد، عریض تر و پهن تر به نظر برسد. اگر قدکوتاه باشید احتمالا زیاد شنیده اید که لباس گشاد برایتان خوب نیست ولی این نکته برای افراد قدبلند هم وجود دارد. لباس های گشاد باعث می شوند که عرض بدن شما بیشتر از آنچه که هست دیده گردد.

اگر دوست دارید لباس های گشاد بپوشید، آن دسته از لباس هایی را انتخاب کنید که شکل اندام شما را به کلی زیر پارچه پنهان نمی نمایند.

بیشتر متخصصان مد و استایل پوشیدن این سبک پیراهن ها را توصیه نمی نمایند ولی اگر دوست دارید آن ها را بپوشید باید بدانید که قد را کوتاه تر نشان می دهند. اگر بیش از میزان لاغر هستید، این نوع پیراهن ها برای شما مناسب تر است.

13. تاپ های بلند

قد تاپ هایی که می پوشید می توانند روی شکل کلی اندام شما تاثیر بگذارند. تاپ هایی که انتهای آن ها از عریض ترین قسمت بدن بیشتر باشد، قد را کوتاه تر نشان می دهند. در واقع با پوشیدن تاپ بلند، جایی که پاهای شما آغاز می گردد، به زمین نزدیک تر می گردد. در نتیجه پاها کوتاه تر به نظر می رسند.

تاپ های کوتاه تر، خط آغاز پاها را بالاتر می برند که باعث می گردد پاها بلندتر دیده گردد. بیشتر متخصصان مد توصیه می نمایند که افراد کوتاه قد تاپ های بلند نپوشند. یا اینکه اگر تاپ بلند دارید آن را داخل شلوار بزنید. تاپ هایی که می خرید همواره باید روی خط کمر باشند.

14. کت های بلند

کت های بلند برای کسانی که قد کوتاه دارند اصلا مناسب نیستند. این کت ها قد پاها را کوتاه تر نشان می دهند و باعث می شوند بسیار کوتاه تر به نظر برسید. این مدل کت ها معمولا غیر از بلند بودن، کمی عریض و گشاد هم هستند در نتیجه تاثیر دوجانبه ای در کوتاه تر نشان دادن قد دارند.

15. لباس هایی با راه راه های افقی

حتما شنیده اید که می گویند برای اینکه لاغرتر به نظر برسید، لباس هایی که طرح راه راه افقی دارند نپوشید. این مورد برای بلندتر نشان دادن قد هم قابل اجرا است.

خط های افقی به خصوص اگر عرض زیادی داشته باشند، بدن را پهن تر و قد را کوتاه تر نشان می دهند.

در مجموع به یاد داشته باشید که هر بخشی از لباس که بدن را عریض تر کند، روی قد هم تاثیرگذار است. برای اینکه بلندتر و لاغرتر به نظر برسید، لباس هایی با طرح راه راه ریز و عمودی بپوشید.

16. کیف های دستی بزرگ

هر وسیله، اکسسوری و پوشاکی که ابعاد بزرگ داشته باشد، باعث می گردد که کوتاه تر به نظر برسید چون بخش زیادی از بدن را می پوشاند. این مورد شامل کیف های دستی بزرگ هم می گردد. برای اینکه بلندتر و ظریف تر دیده شوید، کیف های دستی کوچک یا میانه انتخاب کنید. در واقع باید کیف هایی خریداری کنید که سطح وسیعی از بدن را نپوشاند.

همراه داشتن کیف های بزرگ، باعث می گردد که تناسب بالاتنه و پایین تنه بدن دیده نگردد.

17. یقه های بلند

تا به حال متوجه شده اید که یقه اسکی یا هر یقه بلند دیگری چگونه روی ظاهر بدن شما تاثیر می گذارد؟

این یقه ها قد را کوتاه تر نشان می دهند. از آنجاکه یقه های بلند، کاملا جلوی دید هستند، باعث می شوند که گردن شما کوتاه تر دیده گردد و درمجموع کوتاه تر به نظر برسید. به همین علت است که یقه های باز گزینه مجذوب کننده تری برای افراد قدکوتاه هستند.

هر چقدر اندازه بیشتری از گردن پیدا باشد، گردن شما و در نتیجه قد بدن، بلندتر دیده می گردد.

18. ژاکت های سایز بزرگ

این ژاکت ها و سوییشرت ها در یکی دو سال اخیر بسیار محبوب شده اند. این لباس ها مجذوب کننده به نظر می رسند ولی اگر دوست ندارید کوتاه تر به نظر برسید، گزینه مناسبی برای شما نیستند.

بیشتر این سوییشرت ها آستین های گشاد دارند. این لباس ها بسیار راحت اند ولی ممکن است شما را چاق تر هم نشان دهند.

جمع بندی

انتخاب لباس می تواند نقش مهمی در کوتاه تر یا بلندتر نشان دادن قد داشته باشد. اگر دوست دارید لباسی بپوشید که قدتان را کوتاه تر نشان ندهد باید این چند نکته کلی را در نظر بگیرید:

  • لباس ها و اکسسوری هایی که پاها را کوتاه تر نشان می دهند نپوشید؛ مثلا بوت های بلند.
  • از اکسسوری هایی که بخش زیادی از بدن را می پوشانند استفاده نکنید؛ مثلا کیف های دستی بزرگ و کمربندهای پهن.
  • لباس های گشاد بدن را عریض تر و قد را کوتاه تر نشان می دهند.
  • طرح راه راه افقی به خصوص اگر پهن باشد، بدن را عریض و قد را کوتاه تر نشان می دهد.

با در نظر گرفتن این چند نکته اصلی، لباس های خود را انتخاب کنید. باید کوشش کنید تا ارتفاع بیشتری از گردن و بخش بیشتری از پا دیده گردد. در نتیجه لباس هایی که یقه بلند دارند یا کفش هایی که ساق بلند دارند برای افراد قدکوتاه مناسب نیستند.

حتی انتخاب کفش مناسب هم می تواند شما را بلندتر یا کوتاه تر نشان دهد. کفش هایی که نوک تیزتر دارند، ظریف تر هستند و پاشنه های بزرگ و حجیم ندارند، باعث می شوند که بلندتر به نظر برسید. در مقابل کفش هایی که نوک مربعی شکل دارند، قد را کوتاه تر نشان می دهند. شلوار کوتاه، تاپ بلند و سوییشرت های گشاد هم از دیگر لباس هایی است که پوشیدن آن ها قد را کوتاه تر نشان می دهد.

منبع: Petitedressing

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1554

به "18 مدل لباس و اکسسوری که قد شما را کوتاه تر نشان می دهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 مدل لباس و اکسسوری که قد شما را کوتاه تر نشان می دهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید