10 چالش تعطیلی طولانی مدت مدارس

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به 10 چالش تعطیلی طولانی مدت مدارس، نوشت هزینه های تعطیلی مدارس به ویژه برای دانش آموزان حاشیه نشین شدید است.

10 چالش تعطیلی طولانی مدت مدارس

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش، سیدحسن امامی رضوی عضو شورای عالی آموزش و پرورش در یادداشتی درباره عواقب تعطیلی مدارس نوشت: تعطیلی مدارس هزینه های اجتماعی و مالی بالایی را برای مردم در سراسر جوامع به همراه دارد اما تأثیر آنها به ویژه برای آسیب پذیرترین و حاشیه نشین ترین دختران و پسران و خانواده های آنها شدید است، اختلالات ناشی از آن، نابرابری های موجود در سیستم آموزشی را در سایر جنبه های زندگی آنها تشدید می کند.

تبعات تعطیلی مدارس بدین شرح است:

وقفه در یادگیری

مدرسه یادگیری اساسی را فراهم می کند و وقتی مدارس تعطیل می شوند، بچه ها و جوانان از فرصت های رشد و توسعه محروم می شوند.

تغذیه نامناسب

بسیاری از بچه ها و نوجوانان از غذاهای رایگان یا با تخفیف در مدارس برای تغذیه و تغذیه سالم استفاده می کنند وقتی مدارس تعطیل می شوند، تغذیه به خطر می افتد.

سردرگمی و استرس برای معلمان

وقتی مدارس تعطیل می شوند، به ویژه به طور غیرمنتظره و برای مدت زمان نامعلوم، معلمان اغلب از تعهدات خود و نحوه حفظ ارتباط با دانش آموزان برای حمایت از یادگیری مطمئن نیستند. انتقال به سیستم عامل های آموزش از راه دور حتی در بهترین شرایط هم آشفته و ناامیدکننده است در بسیاری از زمینه ها، تعطیلی مدارس منجر به استراحت یا جدایی معلمان می شود.

والدینی که آمادگی آموزش از راه دور و خانگی را ندارند

وقتی مدارس تعطیل می شوند، اغلب از والدین خواسته می شود تا یادگیری بچه ها را در خانه تسهیل کنند و می توانند در انجام این کار با مشکل روبرو شوند این امر به ویژه در مورد والدینی که تحصیلات و منابع محدودی دارند، صادق است.

چالش های ایجاد، حفظ و بهبود آموزش از راه دور

تقاضا برای آموزش از راه دور هنگامی که مدارس تعطیل می شوند و غالباً پرتال های موجود به آموزش از راه دور را تحت الشعاع قرار می دهد، سر به فلک می کشد. انتقال یادگیری از کلاس درس به خانه در مقیاس بزرگ و با عجله چالش های بزرگی را از نظر انسانی و فنی ایجاد می کند.

شکاف در مراقبت از کودک

در غیاب گزینه های جایگزین، والدین شاغل اغلب بچه ها را در زمان تعطیلی مدارس تنها می گذارند و این می تواند منجر به رفتارهای خطرناک، از جمله افزایش تأثیر فشار همسالان و سوء مصرف مواد شود.

هزینه های مالی بالا

والدین شاغل هنگام تعطیلی مدارس برای مراقبت از فرزندان خود به احتمال زیاد از کار می افتند. این امر منجر به کاهش دستمزد می شود و بر بهره وری تأثیر منفی می گذارد.

فشار ناخواسته بر سیستم های مراقبت های بهداشتی

کارکنان مراقبت های بهداشتی با بچه ها نمی توانند به راحتی در محل کار حاضر شوند، وظایف مراقبت از کودک ناشی از تعطیلی مدارس است این بدان معناست که بسیاری از متخصصان پزشکی در مراکزی که در بحران سلامت بیشترین نیاز را دارند، نیستند.

افزایش نرخ ترک تحصیل

اطمینان از بازگشت بچه ها و نوجوانان و ماندن در مدارس با بازگشایی مدارس پس از تعطیلی یک چالش است. این امر به ویژه در مورد تعطیلی طولانی مدت و هنگامی که شوک های مالی، باعث کار بچه ها می شود و برای خانواده های دچار مشکل مالی درآمد ایجاد می کند، صادق است.

انزوای اجتماعی

مدارس قطب فعالیت اجتماعی و تعامل انسانی هستند با تعطیلی مدارس، بسیاری از بچه ها و جوانان ارتباط اجتماعی خود را که برای یادگیری و توسعه ضروری است از دست می دهند.

چالش های میزان گیری و اعتباربخشی به یادگیری

ارزیابی های تقویمی، به ویژه امتحانات پرمخاطب که پذیرش یا پیشرفت در سطوح آموزشی تازه را تعیین می کند، با تعطیلی مدارس به هم می ریزد. راهکارهای به تعویق انداختن، کنار گذاشتن و یا معاینه سرپرست از راه دور نگرانی های جدی را در مورد انصاف ایجاد می کند، مخصوصاً وقتی دسترسی به یادگیری متغیر می شود. اختلال در ارزیابی منجر به استرس برای دانش آموزان و خانواده های آنها می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1294

به "10 چالش تعطیلی طولانی مدت مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 چالش تعطیلی طولانی مدت مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید