کاربرد موهای خریداری شده چیست؟

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران/البرز چند سالی است که بازار خرید و فروش موی طبیعی زنان و دختران جوان در کشور بسیار داغ شده و آگهی های این داد و ستد در صفحات مجازی مانند اینستاگرام و برنامه دیوار به چشم می خورد.

کاربرد موهای خریداری شده چیست؟

به گزارش خبرنگاران، با مراجعه به مراکز مربوط به خرید و فروش موی طبیعی، شاهد موهایی هستیم که دسته دسته و شاخه شاخه روی دیوار یا پشت ویترین ها آویزان شده اند و منتظر مشتری هایی هستند که آنان را پسند نمایند.

شاید پشت هر دسته موی کوتاه شده قصه ای پنهان شده باشد و ناخود مطلع ببیننده را کنجکاو می کند که بداند داستان این دسته های مو چیست، پیش از این هر کدام از این ها متعلق به چه کسی بوده، چه شد که این موهای زیبا و بی نقص سر از مغازه ها در آوردند؟

برای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ یکی از افراد فعال در زمینه خرید و فروش مو رفتیم و به گفت و گو پرداختیم تا بیشتر با این کسب و کار عجیب آشنا شویم.

موها باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا خریداری شوند؟

تنها موهایی شانس خریده شدن را دارند که بلند، پرحجم و بدون مو خوره باشند. در نهایت معیار اصلی سلامت مو است و نباید رنگ شیمیایی داشته باشد و باید کاملا طبیعی باشد، بر همین اساس خریداران مو بیشتر در پی بیبی هیر یا همان موی بچه ها و دختران جوان هستند زیرا سالم و طبیعی است.

به همین خاطر سن فروشنده مهم است، هرچه سن کمتر باشد مو سالم تر و طبیعی تر است و هرچه سن بالاتر می رود آسیب های وارده به مو بر اثر موخوره، رنگ کردن و غیره بیشتر می گردد و قاعدتا مشتری کمتری دارد.

کوتاهی موها در چه محلی انجام می گردد؟

مراکز و سالن های آرایشی ما در شهرها و روستاهای مختلف وجود دارد که افراد برای کوتاهی و فروش موهای خود می توانند به آنجا مراجعه نمایند و بیشتر کوتاهی های مو به علت شرایط کرونا و مسائل بهداشتی در این سالن ها انجام می گردد، اما گاهی هم پیش می آید که افراد به علت مشکلاتی که دارند امکان مراجعه به مراکز مربوطه را ندارند در چنین شرایطی آرایشگر به منزل این افراد می رود و با رعایت تمامی اصول بهداشتی کوتاهی مو را انجام می دهد.

کاربرد موهای خریداری شده چیست؟

بیشترا موها به منظور استفاده در آرایشگاه ها و مراکز زیبایی خریداری و آنجا برای اکستنشن و فراوری کلاه گیس به کار گرفته می گردد و برای اکستنشن موی طبیعی خیلی بهتر است زیرا بهتر رنگ باز می نماید و خوب جواب می دهد.

حدود 80 درصد این موها به کشورهای اروپایی صادر می گردد و بخش خیلی کمی از آن در داخل کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

در بازار خرید و فروش موی طبیعی قیمت های ثابت وجود دارد اما از طرفی هم فضای رقابتی بین مراکز مختلف برقرار است که موجب می گردد برای جذب افراد، قیمت های بهتری پیشنهاد بدهند.

مو بر چه اساسی قیمت گذاری می گردد؟

موها بر اساس وزن و مقدار قیمت گذاری می شوند؛ ما موها را به صورت کیلویی خریداری می کنیم و قیمت هر یک کیلو مو حدود 600 هزار تومان است، اگر بر اساس مقدار باشد موی بالای 50 سانت را می خریم و قیمت آن از یک میلیون تومان آغاز می گردد و حدبیشتر قیمت 10 میلیون تومان است.

قیمت مو بر اساس مقدار و حجم آن است، هرچه مو بلندتر پرپشت تر باشد پول بیشتری هم پرداخت می گردد، به همین علت موهای کوتاه به ندرت خریداری می گردد چون به درد اکستنشن نمی خورد.

فروشنده های مو چه کسانی هستد؟

خیلی از افراد جامعه پیش از این نمی دانستند که می توانند به وسیله فروش موهای خود پولی به دست بیاورند اما امروزه بازار این کار خیلی گرم شده و تبلیغات آن در فضای مجازی به چشم می خورد به همین علت بیشتر خانم ها از این موضوع اطلاع دارند، بر همین اساس آدم های مختلفی برای فروش مو به مراکز خرید و فروش آن مراجعه می نمایند.

بیشترا کسانی که برای فروش موهای خود به مراکز ما مراجعه می نمایند احتیاج اقتصادی دارند و مادرانی هستند که از روی اجبار و با کراهت این کار را انجام می دهند و موهای دختران خود را می فروشند، گاهی در چنین شرایطی پیش آمده که به علت شرایط اقتصادی مشتری ها از سود کار چشم پوشی کنیم و در صورتی که خیلی به پول این کار احتیاجداشته باشند به قیمت فروش خودمان موی آن ها را بخریم.

اما در این میان کسانی هم هستند که برای کوتاهی مو و زیبایی مراجعه می نمایند و صرفا برای اینکه موی خود را دور نیندازند آن را می فروشند. بسیاری هم برای کسب عایدی موهای خود را بلند می نمایند و به هر مرکزی که قیمت بالاتری بدهد آن را می فروشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1530

به "کاربرد موهای خریداری شده چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "کاربرد موهای خریداری شده چیست؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربرد موهای خریداری شده چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید