چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

به گزارش مجله گرگانلند، آیا تا به حال به سبک طراحی مورد علاقه خود فکر نموده اید؟ طراحی سبک مدرن نمونه ای از انواع سبک های طراحی است که امروزه هواداران زیادی دارد. استفاده از سبک مدرن در طراحی آشپزخانه می تواند نمای مناسبی ایجاد کند. آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن می پردازیم، ایده هایی در جهت طراحی آشپزخانه مدرن می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!

جهت دریافت خدمات اجرای طراحی بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ مناسب نکته بسیار مهمی است که در طراحی انواع سبک های دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشته باشید. آن چه که در طراحی سبک مدرن بیش تر به چشم می خورد، استفاده از رنگ های خنثی می باشد. برای مثال استفاده از رنگ های شن و ماسه ای، بژ، خاکستری و رنگ های پاستیلی می توانند از جمله رنگ های مناسب در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن باشند. ترکیب این رنگ ها با سنگ مرمر و استفاده از روش نورپردازی مناسب می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد نماید. برای مثال این امکان وجود دارد که از کانتر سنگ مرمر استفاده نمایید.

استفاده از رنگ های سیاه و سفید

رنگ های سیاه و سفید در طراحی سبک مدرن کاربرد فراوانی دارند. برای مثال این امکان وجود دارد که از سنگ مرمر که نمونه ای از انواع متریال طبیعی مناسب در طراحی آشپزخانه می باشد، استفاده نمایید. در کنار استفاده از سنگ مرمر به کارگیری انواع المان هایی به رنگ سیاه و سفید می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد.

استفاده از ایده های مینیمال

استفاده از ایده های طراحی مینیمال و در کنار آن به کارگیری وسایلی که از طراحی ساده ای برخوردار می باشند، می توانند در اجرای طراحی آشپزخانه ای مدرن به شما یاری کند.

ایجاد فضایی به دور از هرج و مرج

استفاده از وسایل در حد احتیاج نه تنها از ایجاد فضایی پر هرج و مرج جلوگیری می نماید، بلکه می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه نیز به شما یاری کند. نکته مهم دیگری که در این جهت باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از رنگ و بافت هایی است که در کنار یکدیگر تطبیق پذیری مناسبی داشته باشند.

استفاده از المان های استیل

استفاده از المان های استیل و یا انواع وسایلی که رنگ استیل دارند را از قلم نیاندازید. توجه داشته باشید که در استفاده از المان هایی با این ویژگی زیاده روی نکنید و تمام فضای آشپزخانه را از طریق آن ها پر نکنید. استفاده از یخچال فریزر استیل می تواند پیشنهاد خوبی برای اجرا در طراحی آشپزخانه مدرن باشد.

استفاده از رنگ های تیره و غالب

به یاد داشته باشید که به کارگیری المان های طلایی رنگ می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی آشپزخانه داشته باشد. در کنار استفاده از رنگ طلایی به کارگیری المان هایی با رنگ های تیره مانند طیف تیره رنگ آبی و رنگ سیاه نیز می تواند نمای بسیار زیبا و چشم نوازی ایجاد نماید. استفاده از نورپردازی مناسب را از قلم نیاندازید.

ایجاد فضایی لوکس و چشم نواز

اگر به دنبال ایجاد فضایی لوکس و چشم نواز در آشپزخانه مدرن هستید، به فکر یک طراحی ساده با استفاده از المان های غالب باشید. به یاد داشته باشید که ایجاد فضایی لوکس منحصرا به استفاده از وسایل گران قیمت محدود نمی گردد. انتخاب هوشمندانه وسایل مورد احتیاج در آشپزخانه می تواند در این زمینه به شما یاری کند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از وسایل با کیفیت می باشد.

استفاده از رنگ آبی

طیف تیره رنگ آبی می تواند در طراحی سبک مدرن به کارگرفته گردد. رنگ آبی نمونه ای از رنگ هایی است که می تواند تطبیق پذیری مناسبی با سایر رنگ ها ایجاد نماید. استفاده از طیف های مختلف رنگ آبی در کنار یکدیگر نیز می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه مدرن ایجاد کند.

استفاده از چوب در طراحی آشپزخانه مدرن

استفاده از چوب به عنوان المانی طبیعی می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی آشپزخانه مدرن داشته باشد. استفاده از چوب می تواند باعث القای گرما به فضای آشپزخانه گردد. استفاده از کانتر یا کابینت های چوبی می تواند پیشنهاد خوبی در این زمینه باشد.

انتخاب جایگاه مناسب

استفاده از جایگاه مناسب می تواند در زیبایی هرچه تمام تر آشپزخانه مدرن به شما یاری کند. این المان نه تنها از لحاظ زیبایی می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد، بلکه از جمله وسایل کاربردی در آشپزخانه نیز به شمار می آید. از این رو انتخاب هوشمندانه نمونه مناسب آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

استفاده از کاشی مناسب در طراحی دیوار

کاشی نمونه ای از المان های مناسب در طراحی دیوار آشپزخانه به شمار می آید. با وجود این که کاشی نمونه ای از المان های ساده به شمار می رود اما استفاده از آن می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد نماید. این امکان وجود دارد که با استفاده از خلاقیت خود به ایجاد الگو با استفاده از کاشی های مختلف نیز اقدام کنید.

نکات پایانی

آشپزخانه به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های خانه شناخته شده و از این رو طراحی آن اهمیت ویژه ای دارد. امروزه از این مکان تنها برای آشپزی استفاده نمی گردد. برای مثال بسیاری از افراد از آن برای صرف غذا نیز استفاده می نمایند. بنابراین در طراحی آن علاوه بر زیبایی باید جنبه کاربردی بودن طراحی را نیز در نظر گرفت. آن چه که در این مطلب از ما با شما به اشتراک گذاشتیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه مدرن می باشد. استفاده از این ایده ها بدون شک نمای زیبایی ایجاد خواهد نمود. به نظر شما استفاده از کدم یک از ایده های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 199

به "چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه آشپزخانه مدرن داشته باشیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید