هوای ناسالم تهران در منطقه ها پرتردد ، گروه های حساس مراقب باشند

به گزارش مجله گرگانلند، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با تداوم جو آرام و پایدار تا اواخر وقت امروز (19 مهرماه) همزمان با افزایش تردد خودروها، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

هوای ناسالم تهران در منطقه ها پرتردد ، گروه های حساس مراقب باشند

به گزارش خبرنگاران، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد که در صبح امروز با توجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه شنبه هم زمان با افزایش تردد خودروها بر مقدار غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 92 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 94 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت.

لازم به ذکر است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد؛ بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول(سالم) یا میانه، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مهر 1401 بروزرسانی: 19 مهر 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1655

به "هوای ناسالم تهران در منطقه ها پرتردد ، گروه های حساس مراقب باشند" امتیاز دهید

1 کاربر به "هوای ناسالم تهران در منطقه ها پرتردد ، گروه های حساس مراقب باشند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای ناسالم تهران در منطقه ها پرتردد ، گروه های حساس مراقب باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید