نظر دولت به تعطیلی پنجشنبه است نه شنبه

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران: رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه هنوز تصمیمی درباره تغییر تعطیلی پنجشنبه نگرفته است، گفت: بنای ما این است که تعطیلی روز پنجشنبه باشد و تصمیمی برای تغییر نداریم.

نظر دولت به تعطیلی پنجشنبه است نه شنبه

به گزارش ایرنا، میثم لطیفی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره اینکه تعطیلی کارکنان سراسر کشور در روز پنج شنبه یا آدینه گفت: هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.

وی درباره تصویب طرحی در کمیسیون اجتماعی مبنی بر تغییر ساعت کاری اعلام کرد: منتظر هستیم که این مصوبه در مجلس مطرح و پیش از لایحه برنامه هفتم مصوب گردد تا تکلیف ما هم مشخص گردد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره اینکه این تغییر ساعت در شرایط خاص به چه شکلی خواهد بود، مطرح کرد: ساعت کاری کارکنان دولت که از 44 به 40 ساعت تقلیل پیدا نموده، در هفته چهار ساعت کاهش خواهد داشت. ما آنالیز نموده ایم و بهره وری هم نشان داده است که اگر ساعت کاری را کاهش دهیم روی عملکرد تاثیر منفی ندارد.

لطیفی اعلام کرد: درباره روزهای تعطیل از آنجایی که در شهرستان ها یک روز تعطیل است، با هدف عدالت میان تهران و شهرستان ها پیشنهاد این است که در شهرستان ها هم روزهای کاری همان 5 روز باشد.

رستوران های روباز مشهد

رستوران نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

معاون رییس جمهور اضافه نمود: درباره مشخص روز تعطیلی ما پیشنهاد خاصی نداشتیم و دوستان در مجلس پیشنهادشان این بود که روز را مشخص کنیم و به نظر جزو اختیارات دولت است؛ اگر قانون گردد، ما باید تبعیت کنیم ولی تا الان جزو اختیارات قوه مجریه بوده است.

وی درباره سامانه سادا گفت: سادا سامانه اموال دولتی است که در وزارت اقتصاد مستقر بوده و به شناسنامه دار کردن اموال دولتی و ارزیابی اموال می پردازد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره اقدام سازمان امور استخدامی در این سامانه اضافه نمود: همه اطلاعات این سازمان در سادا ثبت شده است.

لطیفی توضیح داد: ما به همه دستگاه ها درباره اموال دولتی نامه فرستاده ایم تا اموال در اختیار خود را در محاسبه بهره وری خود در نظر بگیرند و بنابراین باید اموال آنها تجدیدارزیابی گردد و به قیمت روز محاسبه گردد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به مصوبه امروز دولت درباره بحث انتقال کارمندان به کلانشهرها بود اشاره نمود و گفت: در این مصوبه در مورد بانوانی که به تبعیت از همسرشان یا سرپرست قانونی شان که محل کار آنها در تهران و یا کلانشهرها است، تصمیم گرفته شد که امکان جابجایی داشته باشند.

لطیفی ادامه داد: بعلاوه برای کسانی که معلولیت دارند و امکان برطرف کردن مسائل شان و یا تجهیزات توانبخشی در محل سکونتشان وجود ندارد اما در کلانشهرها وجود دارد این مجوز از هیات وزیران اخذ شد که امکان جابجایی داشته باشند.

وی مجوز سوم را مربوط به انتقال بین کلانشهرها مطرح کرد و گفت: با ابلاغ این مصوبه انتقال بین کلانشهرها - غیر از تهران - انجام می گردد و مشکل بعضی از کارکنان برطرف می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1765

به "نظر دولت به تعطیلی پنجشنبه است نه شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر دولت به تعطیلی پنجشنبه است نه شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید