میزبانی فوتسال قهرمانی آسیا، مانور یا واقعیت؟

به گزارش مجله گرگانلند، فدراسیون فوتبال ایران در شرایطی برای میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا درخواست داده که دریافت میزبانی این بازی ها شرایط خاصی دارد.

میزبانی فوتسال قهرمانی آسیا، مانور یا واقعیت؟

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با ارزانترین تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی اندونزی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران، فدراسیون فوتبال ایران اعلام نمود که پس از تعویق بازی های فوتسال قهرمانی 2020 آسیا به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمایل به میزبانی این رقابت ها دارد.

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال در جریان سفری که همراه با تیم زیر 20 سال ایران به تایلند داشته با مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد مذاکره شده و با توجه به قوانین سختگیرانه ترکمنستان میزبان کنونی رقابت ها در خصوص بهداشت و احتمال انصراف این تیم از میزبانی، درخواست خود برای برگزاری بازی ها در ایران را ارائه داده است و این درخواست امروز به صورت کتبی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده است.

این درحالی است که فدراسیون فوتبال ایران پیش از این حدود یکسال و نیم در ماجرای مربوط به میزبانی جام جهانی 2020 فوتسال نیز مانور داد و در شرایطی که تعیین بود میزبانی به ایران نمی رسد و ایران همه فرم های مربوطه برای برگزاری بازی ها و موافقت مقامات را جلب نکرده اما فدراسیون فوتبال تا روزهای منتهی به معرفی میزبان، ایران را شانس نخست کسب میزبانی می دانست که در نهایت به لیتوانی رسید.

برای میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا که سال هاست در ایران برگزار نشده و در صورت وقوع آن بزرگ ترین رویداد فوتبالی است که در ساله ای اخیر به میزبانی ایران برگزار می گردد امکانات و شرایطی ضروری است که ایران از بعضی کشورهای متقاضی دیگر از این حیث عقب تر است.

داشتن چند سالن استاندارد در یک شهر، هتل های مناسب، پروازهای متعدد، ورود بانوان به سالن و... از جمله شرایطی است که ایران باید آن را برای بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد قبول قرار دهد. به نظر می رسد بخش دیگر ماجرا که اهدای دو کفپوش استاندارد و گرانقیمت به تیم میزبان و پول زیادی که از بابت میزبانی از سوی AFC به تیم میزبان داده می گردد باعث شده است تا ایران به دریافت این میزبانی مصمم گردد. از سوی دیگر خبر درخواست ایران برای میزبانی بازی ها می تواند مانور خوبی برای سرپوش گذاشتن فدراسیون فوتبال بر بعضی نقاط ضعف خود هم باشد. هر چه باشد برگزاری این رویدادها در ایران اتفاق بزرگی است و اگر این مانور به واقعیت تبدیل گردد بدون تردید دستاورد بزرگی برای فوتسال و فدراسیون فوتبال ایران خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 183

به "میزبانی فوتسال قهرمانی آسیا، مانور یا واقعیت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی فوتسال قهرمانی آسیا، مانور یا واقعیت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید