مثبت اندیشی می تواند زندگی شما را تغییر دهد

به گزارش مجله گرگانلند، مثبت اندیشی را امروزه می توان یک هنر عظیم دانست. در دنیای مدرن که همه افراد در آن درگیری های بسیار زیادی دارند مثبت اندیشی یک اتفاق بسیار خوب است. بسیاری دوست دارند مثبت اندیش باشند، اما روش مناسب برای آن را نمی دانند. خبر خوب ما به چنین افرادی این است که مثبت اندیشی قابل یادگیری است.

مثبت اندیشی می تواند زندگی شما را تغییر دهد

حتما شما هم با من موافق هستید وقتی می گویم نیروی مثبت اندیشی نیروی عجیب و قدرتمندی است.

در واقع دیدگاهی که در آن گفته می شود ذهنیت شما می تواند جهانتان را تغییر دهد به نظر صحیح می آید. من می توانم به شما بر اساس تجربه و شواهدی که دارم اطمینان بدهم که ذهنیت مثبت قابل دستیابی است. اما قبل از آن که چگونگی ایجاد ذهنیت مثبت را آنالیز کنیم اجازه دهید سوالی بپرسم. آیا می توانید حدس بزنید افراد پیروز و شاد به چه چیزهایی در طول روز فکر می کنند؟

پاسخ تقریبا ساده است. افراد سالم و شاد بیشتر درباره اهدافشان و چگونگی رسیدن به آنها فکر می کنند. در این راستا ایجاد ذهنیت مثبت به درستی می تواند به طور کلی زندگی افراد را تغییر دهد. زمانی که شما به این فکر می کنید که هدفتان چیست و چگونه می خواهید به آن برسید، احساس شادی بیشتری خواهید داشت و احساس می کنید بر روی زندگی خودتان تسلط دارید. زمانی که شما به چیزهایی فکر می کنید که باعث شادیتان می شود، مغزتان آندروفین ترشح می نماید که نتیجه آن ایجاد حال خوب در شماست.

مثبت اندیشی مهم ترین عامل

بر اساس تحقیقات و آزمایشات روانشناسی گوناگون، افراد شاد دارای یک خصوصیت ویژه هستند که باعث می شود آنها بتوانند بهتر از دیگران زندگی کنند.

اما این ویژگی مهم چیست؟

بله، ویژگی مثبت اندیشی

خبر خوب راجع به مثبت اندیشی این است که این صفت قابل یادگیری است.

بر اساس قانون علیت اگر شما هرآنچه که افراد شاد و پیروز انجام می دهند و می گویند را انجام دهید و بگویید در راه آنان قرار گرفته، نتایج مشابهی دریافت نموده و از ذهنیت و تجربه مثبت دیگران لذت می برید.

افراد شاد جنبه های خوب جهان را می بینند

افراد خوش بین راه های دیگری برای روبروه با جهان دارند که آنها را از دیگران متمایز می سازد.

اول این که آنها ذهنیتشان را به سمتی می برند که خودشان دوست دارند و به دنبال راه هایی هستند که آن را به سمت مثبت سوق دهند. آنها اهداف روشنی دارند و اعتماد به نفس رسیدن به آنها را دیر یا زود در خود می بینند.

دوم این که افراد خوش بین به دنبال پیدا کردن نکات مثبت در هر مشکل و یا سختی هستند. زمانی که کارها بر وفق مراد پیش نمی رود می گویند طوری نیست و سپس سعی می کنند نکات مثبتی در آن اتفاق بیابند.

آنچه که همه ما می دانیم این است که اگر شما واقعا به دنبال پیدا کردن نکته مثبت در اشخاص و یا اتفاقات باشید، آن را همواره پیدا خواهید کرد و جستجوی این نکات سبب مثبت اندیشی و شادی شما خواهد بود.

قدرت مثبت اندیشی

افراد خوش بین چگونگی غلبه بر ترس از شکست و کنار آمدن با شکست را بلدند و همواره به دنبال درس دریافت از شکست هایشان هستند. این افراد به جای آن که افسرده شوند و یا دیگران را به خاطر این شکست سرزنش کنند، سعی می کنند بر روی احساساتشان تمرکز داشته و از خودشان بپرسند چه تجربه ای از این شکست می توانم کسب کنم؟

از امروز تصمیم بگیرید که به دنبال یادگیری راه های ایجاد ذهنیت مثبت و خوش بینی نسبت به خودتان، اطرافیانتان و زندگیتان باشید.

چگونه می توان مثبت اندیش بود؟

تمرین دادن ذهن به سمت مثبت اندیشی می تواند به یاری استفاده حداکثری از یک مفهوم ساده شروع شود. ذهن شما پهنای باند کافی برای تمرکز بر روی فقط یک موضوع در یک زمان را دارد. کاری که باید انجام دهید این است که باید ذهنتان را همواره معطوف به افکار متعالی نکنید تا زمانی که بتوانید به یاری ایجاد عادت جدید راستاهای عصبی مشابه در مغزتان ایجاد نمایید.

نباید فراموش کنید زمانی که حادثه منفی رخ می دهد واکنش شماست که به درستی خروجی و نتیجه آن اتفاق منفی را تعیین می نماید نه خود آن اتفاق. در زمانی که چنین اتفاقاتی رخ می دهد همواره به دنبال ایجاد یک واکنش مثبت و یافراگیری یک درس به صورت خوشبینانه باشید.

عبارات مثبت و امیدبخش را باید مکررا تکرار کنید تا بتوانید از شر نگاه های منفی خلاص شده و نگرش مثبت را در خودتان تثبیت نمایید.

بیشتر بخوانید: جملات مثبت اندیشی کوتاه و سودمند برای تقویت تفکر مثبت

تصمیم به شاد بودن

از همین امروز تصمیم بگیرید که نیمه پر لیوان را ببینید و چگونه شاد زندگی کردن را یاد بگیرید. افراد شاد همواره به خاطر نعمت هایی که در زندگیشان دارند شکرگزار هستند و از غرزدن و ناراحتی برای چیزهایی که ندارند پرهیز می کنند.

بهترین خصایص و نکات را درباره افراد اطرافتان در نظر بگیرید. مثلا سعی کنید اینگونه فکر کنید که بیشتر افراد تقریبا نجیب و صادق هستند و به دنبال این هستند که بهترین نسخه از خودشان را ارائه کنند. زمانی که شما به دنبال توجه به نکات مثبت در کلام و رفتار دیگران باشید، همواره چیزی را پیدا خواهید کرد.

در نهایت تصمیم بگیرید که شاد باشید بدون توجه به آنکه چه اتفاقی خواهد افتاد. نگاه به بخش روشن ماجرا مهم ترین راه چاره در زمانهاییست که همه چیز خوب پیش نمی رود.

ذهنیت مثبت در عمل

در زمانی که همه چیز خوب پیش می رود شادبودن کار سختی نیست اما زمانی که به صورت ناگهانی با شکست روبرو می شوید چگونه رفتار می کنید؟ در این زمان است که داشتن ذهنیت مثبت دارای اهمیت بسیار بیشتری می شود و عملا می تواند به شما در روبروه با مسائل یاری کند.

چگونه ذهنیت مثبت می تواند به شما یاری کند؟

ایجاد ذهنیت مثبت بیش از آن چیزی که فکر می کنید به شما یاری می نماید. زمانی که مثبت فکر می کنید به ذهنتان اجازه نمی دهید تا شک و تردید و ذهنیت منفی را بپذیرد.

زمانی که توانستید و یاد گرفتید چگونه مثبت بیاندیشید، تغییرات چشم گیری را در اطرافتان حس خواهید کرد. مغز شما در چنین حالتی ترشح هورمون هایی را به صورت ممتد شروع می نماید که به آنها آندروفین می گویند و باعث می شوند شما حال بهتری داشته باشید.

همچنین در صورتی که بتوانید ذهنیت مثبت را در خودتان ایجاد نمایید شاهد بالا رفتن اعتماد به نفس در خودتان بوده و احساس می کنید که می توانید وظایف و چالش های جدیدی را بر عهده بگیرید که قبلا حتی فکر کردن به آنها هم شما را می ترسانده است.

به یاری کاهش باورهایی که شمارا محدود می نماید، می توانید شاهد رها شدن از دست اندازها و ترمزهای حساس در راستا زندگیتان باشید به گونه ای که هیچ موقع فکرش را هم نمی کردید. اساسا باید بدانید که می توانید زندگیتان را به کلی به یاری نیروی مثبت اندیشی تکان دهید.

آیا شما با موارد بالا موافق هستید؟ آیا به طور کلی مثبت اندیشی را در زندگی امروز مفید می دانید؟ دیدگاه های خودتان را با ما درمیان بگذارید.

برگرفته از: briantracy

منبع: setare.com
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 947

به "مثبت اندیشی می تواند زندگی شما را تغییر دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثبت اندیشی می تواند زندگی شما را تغییر دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید