قابلیت تعمیر گسترده در این محصولات لنوو!

به گزارش مجله گرگانلند، دیجیاتو نوشت: کاربران باید بتوانند قطعات محصولات را خودشان تعویض نمایند.

قابلیت تعمیر گسترده در این محصولات لنوو!

لنوو به عنوان یکی از بزرگ ترین فراوریکنندگان پی سی در جهان، رسماً بیان کرد که در راه پیاده سازی حق تعمیر برای مصرف کنندگان قدم برمی دارد. این شرکت قرار است تا سال 2025 حدود 80 درصد از محصولات خود را به شیوه ای طراحی و فراوری کند که به وسیله کاربران قابل تعمیر باشند.

به گزارش ورج، لوکا روسی، رئیس گروه دستگاه های هوشمند و معاون ارشد لنوو، در سخنانی در انجمن Canalys EMEA 2023 گفت این شرکت می خواهد بیش از 80 درصد دستگاه هایش به وسیله مصرف کنندگان قابل تعمیر باشند.

لوکا روسی گفت: باتری ها، SSDها و بسیاری از قطعات در آینده در داخل دستگاه ها مهروموم نمی شوند. این قطعات درعوض در دسترس مصرف کننده قرار می گیرند تا امکان تعویض و کاهش فراوری زباله فراهم گردد.

لنوو تنها یکی از شرکت هایی است که در تلاشند تا تعمیرپذیری و پایداری محصولات خود را افزایش دهند. البته این شرکت در گذشته نیز درزمینه تعمیرپذیری دستگاه های خود وضع چندان بدی نداشت، اما جا برای پیشرفت همواره وجود دارد.

لنوو مدعی حفاظت از کره زمین است

اگرچه افزایش تعمیرپذیری دستگاه ها موجب افت نسبی فروش محصولات تازه می گردد، اما می تواند تجارت کوچک تری را درزمینه قطعات یدکی به وجود بیاورد. البته معاون لنوو مدعی است که مسئله اصلی برای آن ها قدم برداشتن در راه صحیح برای آینده سیاره زمین است.

با توجه به اینکه بسیاری از فراوریکنندگان پی سی به صورت داوطلبانه درزمینه اجرای حق تعمیر قدم برنمی دارند، فشار از سوی رگولاتوری ها می تواند در این زمینه راهگشا باشد. این رگولاتورها به خصوص در اتحادیه اروپا در تلاشند تا شیوه طراحی و فراوری محصولات الکترونیکی را تغییر دهند تا بازه عمر آن ها افزایش یابد.

برای مثال، اتحادیه اروپا میخواهد باتری های قابل تعویض را به گوشی های هوشمند برگرداند. اما در این حوزه مخالفان سرسختی همانند شرکت اپل حاضر هستند که به وسیله لابی گری می خواهند جلوی پیاده سازی این قوانین را بگیرند. اپل اخیراً بعد از مدت ها در مقابل فشارهای اتحادیه اروپا تسلیم شد و درگاه USB-C را به جای لایتنینگ به آیفون آورد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 مهر 1402 بروزرسانی: 15 مهر 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1799

به "قابلیت تعمیر گسترده در این محصولات لنوو!" امتیاز دهید

1 کاربر به "قابلیت تعمیر گسترده در این محصولات لنوو!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت تعمیر گسترده در این محصولات لنوو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید