شمار قربانیان کرونا در دنیا از 200 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش مجله گرگانلند، یک پایگاه آماری بین المللی با استناد به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در نقاط مختلف دنیا بیان کرد که تعداد موارد مرگ ومیر بر اثر کرونا در دنیا اکنون به بیش از 200 هزار مورد رسیده است.

شمار قربانیان کرونا در دنیا از 200 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش گروه بین الملل مجله گرگانلند، آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در اقصی نقاط دنیا نشان می دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید 19) در دنیا، حوالی ساعت 20:25 به وقت تهران از مرز 200 هزار نفر عبور نموده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worldometer از ابتدای شیوع ویروس کرونا در دنیا با استناد به گزارش های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف دنیا به طور مستمر اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها نموده است، آمریکا با 53 هزار مورد مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به کشور دوم (ایتالیا با بیش از 26 هزار مورد مرگ ومیر) رتبه اول دنیا را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

روز گذشته حدود 6200 نفر به آمار قربانیان کرونا در دنیا افزوده شده است که این رقم از تداوم فرایند نزولی آمار روزانه مرگ ومیر بر اثر کرونا در دنیا حکایت دارد.

تا به امروز بیش از 120 هزار شهفرایند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند و قاره اروپا از لحاظ میزان مرگ ومیر بر اثر کرونا همچنان رتبه نخست را در میان قاره های دنیا در اختیار دارد. در واقع 60 درصد از کل قربانیان کرونا در دنیا ساکن کشورهای اروپایی یوده اند.

پایگاه آماری Worldometer شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا را نیز حدود 2.9 میلیون نفر اعلام نموده است. آمریکا با ثبت بیش از 930 هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در دنیا رکورددار است.

تا به امروز حدود 820 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر دنیا سلامتی خود را بازیافته اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.8 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری کووید 19 که سازمان بهداشت دنیای (WHO) آن را بیماری همه گیر دنیای اعلام نموده است، تا به امروز در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره های مختلف دنیا شیوع یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 490

به "شمار قربانیان کرونا در دنیا از 200 هزار نفر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان کرونا در دنیا از 200 هزار نفر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید