زیباترین مجسمه هایی که می توانید در معابد تایلند ببینید

به گزارش مجله گرگانلند، آئین بودا، مذهب اصلی مردم تایلند به شمار می رود و به همین دلیل معابد زیادی در این کشور وجود دارد که شاید یکی از برترین ویژگی آن ها، مجسمه های باشکوه و زیبای بودا در آن ها باشد.

زیباترین مجسمه هایی که می توانید در معابد تایلند ببینید

با تور 7 روزه تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

جاذبه های طبیعی تایلند از سواحل و پارک های زیبا تا آبشارهای دیدنی، تحسین هر بیننده ای را به همراه دارند؛ اما این همه ماجرا نیست و ساخته های دست انسان نیز به همان اندازه شگفت انگیز و زیبا هستند. به همین دلیل می خواهیم فهرستی از زیباترین مجسمه های معابد تایلند را به شما معرفی کنیم تا در سفرتان از آن ها دیدن کنید.

هر زمانی که قصد سفر به این کشور را دارید، می توانید تور ارزان تایلند را به وسیله آژانس های مسافرتی که با ما همکاری دارند، خریداری کنید. ما در خبرنگاران این امکان را فراهم نموده ایم تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

سر بودا درون درخت، معبد وات ماهاتا

سر بودا درون درخت در آیوتایا تایلند نهاده شده است که جزو بلندترین مجسمه های بودا نیست؛ اما این حجاری سنگی یکی از باعظمت ترین ها به شمار می رود.

در حمله آیوتایا، ارتش برمه بسیاری از مجسمه ها و معابد این شهر و متعاقب آن اسرار مربوط به آن ها را برای همواره نابود کرد. در این فاجعه، سر همه تندیس های بودا جدا و تخریب شد؛ اما یک سر بودا باقی ماند که به یکی از معروف ترین جاذبه های این کشور تبدیل شد. در طول بیش از 250 سال، ریشه های درخت بانیان در اطراف سر مجسمه رشد نموده و بدون شک جاذبه ای دیدنی برای مردم محلی و گردشگران خارجی به وجود آورده است. این مجسمه در گذشته به یک معبد قرن چهاردهمی تعلق داشت که اکنون چیزی از معبد باقی نمانده و سر بودا از میان تنه درخت بیرون زده است که روشنفکری در آیین بودا را نشان می دهد.

بودای خوابیده، معبد وات فو

با اینکه شاید معبد وات پراکائو، معروف ترین معبد تایلند به شمار آید؛ اما معبد وات فو در مجاورت آن، یکی از شبیه ترین مجسمه ها به بودا را در خود جای داده است. بودای خوابیده وات فو، روکشی از طلا و 46 متر طول دارد.

چشم ها و پاهای این مجسمه با مروارید تزیین شده و طرح های موزاییک شیشه را می توان در اطراف سر آن مشاهده کرد. این مجسمه، بودا را در حین واردشدن به مرحله پاری نیروانا یا مرحله نیروانا (روشن بینی) پس از مرگ نشان می دهد.

معبد غار ببر بودا، کرابی

در معبد غار ببر بودا در کرابی تایلند، مجسمه های بسیار زیبایی وجود دارد؛ اما زیباترین آن ها را می توان بودای بزرگ طلایی دانست. این مجسمه باشکوه بر بلندای کوه ساخته شده است و برای رسیدن به آن باید 1247 پله را بالا رفت. زیبایی این مجسمه در کنار زیبایی صعود به کوه و چشم انداز اطراف آن، تجربه ای به یادماندنی را برای هر گردشگری رقم می زند.

یاک غول پیکر، معبد وات پراکائو

یاک، مجسمه های غول پیکری در ادیان بودا و هندو هستند که با وجود جثه عظیم و رعب آورشان، معمولاً مهربان و خیرخواه هستند. زیباترین مجسمه های یاک در ورودی کاخ بزرگ بانکوک قرار دارند که شمشیر به دست، از این کاخ در برابر ارواح شیطانی محافظت می نمایند. کپی هایی از این مجسمه ها در فرودگاه بین المللی سووارنابومی گذاشته شده است.

بودای زمردین، معبد وات پراکائو

بودای زمردین در معبد وات پراکائو نهاده شده است و از یک قطعه سنگ یشم ساخته و با لباسی از طلا تزئین شده است و حدود 45 سانتی متر بلندی دارد. این مجسمه که به قرن چهاردهم تعلق دارد، یکی از معروف ترین و مقدس ترین مجسمه های کشور تایلند به شمار می رود. بودای زمردین در تالاری مملو از تزئینات نهاده شده است و لباس آن در طول سال فقط توسط شخص پادشاه تعویض می گردد.

گوانین، معبد وات پلای لائم

مجسمه بسیار باشکوه گوانین (Guanyin) در جزیره تماشایی کو سامویی نهاده شده است و یکی از زیباترین و به یادماندنی ترین مجسمه های بودا در تایلند به حساب می آید. این الهه شفقت و رحمت، به سبک چینی ساخته شده است، 18 دست دارد و روی پشت یک اژدها نشسته است. مجسمه زیبای گوانین روی یک دریاچه نهاده شده است و اگر گذرتان به جزیره سامویی افتاد، حتماً آن را در برنامه خود بگنجانید.

مجسمه های معبد وات رانگ کان

معبد سفید و دیدنی وات رانگ کان در چیانگ رای، از نظر زیبایی فقط با مجسمه های این مجموعه که با ظرافت تمام حکاکی و تزئین شده اند، رقابت می نماید. چهره هایی از آیین بودا و هندو به شکل مجسمه در معبد یادشده وجود دارد، از ناگا ترسناک تا خدای مرگ و راحو و دریای ترسناکی از ارواح که دست هایش از سر استیصال به سمت آسمان دراز شده است.

زیارتگاه اراوان

زیارتگاه کوچکی در بانکوک نهاده شده است که مجسمه Phra Phrom را درخود جای داده است؛ مجسمه ای که مظهری تایلندی برهما، خدای هندو است. ظاهر طلایی و باشکوه برهما در مجسمه ای با سه سر، جلوه زیبایی در میان معماری بروتالیست پیدا نموده است. در این مکان رقصنده ها و ارکسترهای سنتی همواره مشغول اجرا هستند. در سال 2015، این معبد مورد حمله تروریستی نهاده شد و بعضی از زائران آن به طرز فجیعی کشته شدند.

مجسمه گانش، استان چاچوئنگسائو

با اینکه گانش، خدای آیین هندو است و در تایلند به اسم Phra Phikanet شناخته می گردد؛ اما همچنان بسیار مقدس است و بعضی آن را به عنوان خدای ثروت و موفقیت می پرستند. معبد وات سامان راتانارام از جاهای دیدنی چاچوئنگسائو در کشور تایلند است که در آن مجسمه خوابیده گانش با رنگ های فوق العاده ای به چشم می خورد. علاوه بر این، دو مجسمه غول پیکر خدایان با سر فیل نیز در استان چاچوئنگسائو وجود دارد.

بودای بزرگ، پوکت

مجسمه بودای بزرگ با 45 متر ارتفاع، از سنگ مرمر سفید ساخته شده است و یکی از زیباترین و بزرگ ترین مجسمه های بودا در تایلند به حساب می آید.

این مجسمه باشکوه بر فراز یک تپه نهاده شده است و کسانی که در هوای آفتابی برای تماشای این مجسمه از کوه بالا می فرایند، نه تنها با مجسمه ای عظیم و زیبا روبرو می شوند، بلکه چشم اندازی خارق العاده از خلیج چالونگ را نیز در پیش روی خود خواهند داشت. بودای بزرگ از سراسر جنوب پوکت قابل مشاهده است و حتی از دور نیز باشکوه و زیبا به نظر می رسد.

همواره می توانید بهترین آفرهای تور پوکت را در خبرنگاران پیدا کنید. تنوع فروشنده ها و پکیج های تور عرضه شده، به شما این اطمینان را می دهد تا بتوانید سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

معبد وات موانگ

بزرگ ترین مجسمه بودا در تایلند و نهمین مجسمه بزرگ جهان، در معبد وات موانگ در استان انگ تانگ نهاده شده است. این مجسمه غول پیکر 92 متر طول دارد و به رنگ طلایی روشن است و از نظر هنری و شاهکار مهندسی، فوق العاده است. علاوه بر بودای بزرگ، مجسمه های باشکوهی از ناگا و مجسمه های انسان های وحشت زده در جهنم بودا نیز در معبد وات موانگ وجود دارد.

در این لیست فقط تعداد محدودی از مجسمه های بودا در معابد تایلند را به شما معرفی کردیم. شما می توانید فهرست کاملی از آن ها و جاهای دیدنی تایلند را در خبرنگاران ببینید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 148

به "زیباترین مجسمه هایی که می توانید در معابد تایلند ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مجسمه هایی که می توانید در معابد تایلند ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید