زشت ترین شهرهای جهان را بشناسید

به گزارش مجله گرگانلند، شهرهای بزرگ و کوچک متعددی در سراسر دنیا وجود دارند که به علت نبود زیر ساخت های مناسب شهری، کمبود فضای سبز کافی و پراکندگی در ساخت شهری ظاهری زیبا ندارند؛ ولی تعدادی از شهرها در این زمینه گوی سبقت را از دیگران ربوده اند.

زشت ترین شهرهای جهان را بشناسید

عوامل مختلفی می تواند باعث زشتی یک شهر گردد، عدم خیابان کشی درست، ساخت و ساز بی رویه، نبود پلان مناسب توسعه شهری و غیره همگی باعث خواهند شد که یک شهر از نظر زیبایی یک شکست زننده محسوب گردد. فضای درهم ریخته این شهرها بیشتر شبیه جنگل است و به جرات می توان آن ها را قربانیان نبود برنامه ریزی شهری مناسب دانست.

گوآتمالا سیتی، گوآتمالا

شهر دود، جرم و جنایت گوآتمالا سیتی مرکز زشت کشوری نه چندان زیبا به نام گوآتمالا است. این شهر بیشتر از آنکه در حد یک مرکز باشد شبیه به یک محله زاغه نشین است و بیشتر خانه های آن رو به فروپاشی هستند.

مکزیکو سیتی، مکزیک

این شهر که در حال حاضر آن را یکی از خطرناک ترین شهرهای دنیا به شمار می آورند جز زشت ترین های دنیا نیز است. مکزیکوسیتی یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا است و زیبایی در آن برای دیدن و لذت بردن وجود ندارد.

امان، اردن

با وجود تعداد زیادی اثر تاریخی بی نظیر، متاسفانه مرکز اردن از نظر بافت به قدری نازیبا است که جز لیست زشت ترین شهرهای دنیا قرار می گیرد. خیابان های کثیف و شلوغ و ساختمان های بدهیبت که بدون هیچ نظمی در هم فرو رفته اند، همگی باعث می شوند امان شهر زیبایی محسوب نگردد.

کاراکاس، ونزوئلا

با اینکه ونزوئلا را به ملکه های زیبایی و بانوان خوش چهره اش می شناسند که اغلب از جراحی پلاستیک استفاده نموده اند، مرکز این کشور متاسفانه از این زیبایی بویی نبرده است. اطراف این شهر با زاغه ها احاطه شده است و در مرکز هیچ گونه نظم و پلان شهری دیده نمی گردد.

لوآندا، انگولا

لوآندا را مرکز موفقیت های اخیر مالی آفریقا می دانند، اما این شهر از زیبایی محروم است. آپارتمان های بد قواره چهره این شهر را که در حال حاضر گران ترین شهر دنیا نیز است، شدیدا تحت تاثیر قرار داده و از زیبایی آن کاسته اند.

کیشیناو، مولداوی

نگاه به کیشیناو چشم را می آزارد، شهری که با ساختار قدیمی شوروی سابق ساخته شده و اغلب ساختمان های آن در حال فروپاشی است. البته چنین شهرهایی که از زمان شوروی سابق مانده اند بسیار است، اما این مقدار زشتی از یک مرکز واقعا انتظار نمی رود.

هیوستون، آمریکا

باید اعتراف کرد هیوستون زیبا نیست. با اینکه این شهر چهارمین شهر پر جمعیت آمریکا است از نظر زیبایی اصلا جاذبه ندارد. در این کشور پهناور شهرهای زشت بسیاری وجود دارند، اما هیوستون می تواند با قاطعیت رتبه اول را در این میان داشته باشد. زیاد شدن جمعیت فقیر و بی خانمان به علاوه ساختار نامنظم شهری از دلایل قرار گرفتن هیوستون در این لیست هستند.

دیترویت، آمریکا

دیترویت چه از نظر زیبایی شناسی و چه از نظر کیفیت زندگی شهر رده پایینی محسوب می گردد. به همین علت هم است که این شهر در طول یک دهه یک چهارم جمعیت خودش را از دست داده است. نرخ بالای جرم و جنایت و نمای زشت ساختمان ها که اغلب، آجری، شیشه ای و سیمانی هستند، دیترویت را در ردیف زشت ترین شهرهای دنیا قرار داده است.

سائوپائولو، برزیل

گویی طبیعت تمام تمرکزش را روی ریو گذاشته و سائوپائولو را به کلی فراموش نموده است. شاید سائوپائولوی برزیل یکی از هیجان انگیزترین شهرهای دنیا برای خرید و رستوران گردی به شمار آید، اما باید اعتراف کرد این شهر یک جنگل بتونی آشفته بیشتر نیست.

لس آنجلس، آمریکا

شهری همواره شلوغ با بزرگراه های مملو از ماشین که پیاده روی در آن البته اگر پیاده رویی وجود داشته باشد، بسیار آزاردهنده خواهد بود، چون در واقع چیزی برای دیدن وجود ندارد. حتی با وجود سواحل زیبا و البته هالیوود، لس آنجلس نتوانسته از لیست زشت ترین ها در امان بماند.

منبع: کجارو / ucityguides.com
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1446

به "زشت ترین شهرهای جهان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زشت ترین شهرهای جهان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید