خودروها با چقدر جریمه توقیف می شوند؟

به گزارش مجله گرگانلند، محمدحسن ابراهیم پور رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور نیروی انتظامی،روز سه شنبه اظهار کرد: براساس تبصره ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آن دسته از رانندگانی که مبلغ جرائم رانندگی آنها بیش از 10 میلیون ریال باشد، مشمول توقیف فیزیکی و سیستمی می شوند.

خودروها با چقدر جریمه توقیف می شوند؟

وی ادامه داد: برابر این قانون رده های عملیاتی درون و برون شهری پلیس راهور نیروی انتظامی به محض رویت چنین خودروهایی، موظف به توقیف وسیله نقلیه در استان های کشور هستند تا این جرائم پرداخت شود.

ابراهیم پور اضافه نمود: رانندگان می توانند از طریق سامانه اینترنتی راهور 120 و سامانه پیامکی 1101202020 و همچنین مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 از میزان تخلفات خودروی خود مطلع شوند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان وسائط نقلیه ای که مرتکب تخلفات رانندگی حادثه ساز می شوند علاوه بر اعمال جریمه رانندگی نمره منفی اخذ می کنند و در سوابق گواهینامه رانندگی آنان در سامانه اجرائیات ثبت می شود.

ابراهیم پور اضافه نمود: در صورت تکرار تخلفات یادشده و به حدنصاب رسیدن 30 نمره منفی در مرحله اول گواهینامه آنان به مدت سه ماه ضبط و از رانندگی محروم می شوند.

وی خاطرنشان کرد: برابر تبصره 2 ماده هفت همین قانون در صورتیکه متخلف به مدت 6 ماه از زمان آخرین تخلف منجر به نمره منفی مرتکب هیچیک از تخلفات راهنمایی و رانندگی نشود همه نمرات منفی ناشی از تخلفات ارتکابی گذشته بدون اثر می شود و تخلفات بعدی وی به عنوان تخلف اول او محسوب می شود.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 501

به "خودروها با چقدر جریمه توقیف می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروها با چقدر جریمه توقیف می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید