خروپف نشانه ای از یک بیماری خطرناک است

به گزارش مجله گرگانلند، اگر عدم تنفس به هنگام خروپف در خواب به 10 ثانیه برسد، به بدن آسیب خواهد رسید.

خروپف نشانه ای از یک بیماری خطرناک است

به گزارش مجله گرگانلند از مجله گرگانلند، سندورم انسداد راه تنفسی یا آپنه در خواب یک خطر برای اختلال خواب منظم است.

الکسی کوشنلوف، متخصص گوش و حلق و بینی در مقاله ای در این خصوص گفت: تشخیص آن می تواند بسیار آسان باشد اگر شما آغاز به خروپف در خواب کنید نه به عنوان یک سر و صدای آزار دهنده، بلکه به عنوان یک علامت بیماری می تواند برایتان دردسر ساز باشد.

به گفته پزشک، خروپف به خودی خود خطرناک نیست، اما می تواند پیشگام بیماری های جدی تر باشد. بیشتر اوقات، افراد در خواب به خوبی نفس نمی کشند. چنین مکثی در زمان خروپف می تواند به 10 ثانیه برسد و به بدن آسیب برساند.

وی اضافه کرد: بزرگترین ناراحتی هنگام قطع تنفس در شب این است که فرد آغاز به دریافت اکسیژن کمتری می کند. اگر این اتفاق به صورت سیستماتیک رخ دهد، مسائل مختلفی با سیستم قلبی و عروقی می تواند ایجاد کند. خروپف به خودی خود خیلی بد نیست، اما اگر با ایست تنفسی در خواب همراه گردد، این یک مشکل بسیار بزرگ است. هم برای بچه ها و هم برای بزرگسالان نیز این موضوع بسیار خطرناک است.

شایان ذکر است، خروپف عارضه ایست که همه آدم های دنیا از آن هراس دارند و هیچ کس دوست ندارد کنار آدمی شب را سپری کند که خروپف می کند. خروپف ممکن است بیانگر مسئله ای در بدن باشد و بدن با این رفتار در خواب، زنگ در خطر بودن سلامتی فرد را بصدا درمی آورد، به طور مثال در جوانان، خروپف نشانه فشار خون بالاست.

لرزش مجرای تنفسی موجب تولید صدا می گردد. حال اگر به دلیل نحوه خوابیدن جهت هوا بسته گردد، تنفس دچار مشکل شده و خروپوف آغاز می گردد. مطابق با مطالعه جدید که اخیراً در جلسه سالیانه در انجمن رادیولوژی شیکاگو برگزار گشت، در خانم ها، خروپف و وقفه تنفسی ممکن است زودتر از آقایان منجر به نقص عملکرد قلب بگردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 308

به "خروپف نشانه ای از یک بیماری خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروپف نشانه ای از یک بیماری خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید