خبرنگاران اولین شهید سلامت بردسکن ثبت شد

به گزارش مجله گرگانلند، مشهد- خبرنگاران- مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن در استان خراسان رضوی از ثبت اولین شهید سلامت در این شهر اطلاع داد.

خبرنگاران اولین شهید سلامت بردسکن ثبت شد

مهدی عاقل تر آدینه شب به خبرنگار خبرنگاران گفت: علی حاجی پور از کارمندان شبکه بهداشت بردسکن که به عنوان کاردان بیماریهای مرکز خدمات جامع سلامت روستای شفیع آباد این شهرستان فعالیت داشت پس از دو هفته ابتلا به ویروس کرونا، به خیل شهدای سلامت پیوست.

وی با بیان اینکه شرایط بردسکن از نظر شیوع ویروس کرونا فوق حاد است اضافه کرد: تعداد بیماران مبتلا به کووید19 که در بیمارستان این شهر بستری هستند در حال افزایش است و درصد بسیاری از پزشکان، پرستاران، نیروهای خدمات و بهورزان، کاردان و کارشناسان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده و در قرنطینه خانگی هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن ادامه داد: ظرفیت بیمارستان بردسکن تکمیل شده و بعضی نیز در نوبت استفاده از ظرفیتهای بیمارستان هستند لذا به دلیل شرایط موجود و احتمال آلودگی فضا و همچنین بحران منابع انسانی حضور هرگونه همراه بیمار در این بیمارستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

عاقل تر گفت: اغلب مبتلایان به بیماری کووید 19 به دلیل حضور در مراسم جمعی، عروسی، عزا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به بیماری مبتلا شده اند این در حالی است که برگزاری مراسمی از این دست در شهرستان ممنوع اعلام شده اما همچنان گزارش هایی از برگزاری مراسم جمعی داریم که این امر زمینه انتقال ویروس و بحرانی شدن شرایط شهرستان را افزایش می دهد.

وی با اشاره به فعال بودن ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان اضافه کرد: با افزایش نظارتها و بازدیدها، متخلفان به دور از مسامحه به مرجع قضایی معرفی می شوند.

شهرستان بردسکن در 273 کیلومتری مشهد واقع شده است.

براساس آخرین آمار رسمی تا به امروز 596 هزار و 941 نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 399 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان ناشی از این بیماری در کشور به 34 هزار و 113 نفر رسیده است.

همچنین تا به امروز 472 هزار و 598 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 786

به "خبرنگاران اولین شهید سلامت بردسکن ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اولین شهید سلامت بردسکن ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید