جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

به گزارش مجله گرگانلند، معاون فنی گمرک گفت: رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، از این پس به صورت غیرحضوری انجام می شود.

جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از صداوسیما، مهرداد جمال ارونقی افزود: به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر حذف همه ایستایی های موجود در فرآیند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، این فرآیند پس از این به صورت غیرحضوری انجام می شود.

وی ادامه داد: از این پس فقط احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه وی در مبادی ورودی از طریق گمرک در حداقل زمان ممکن صورت می پذیرد و همه کنترل های لازم بعدی در راستای رجیستر کردن گوشی از جمله کنترل گذرنامه از طریق سرویس ناجا و وجود سیم کارت به نام مسافر ورودی به صورت کاملاً غیرحضوری و ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه مربوطه انجام می شود.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت هیچ فرآیند اضافی از جمله تکمیل فرم، پرداخت حقوق ورودی یا سایر فرآیند ها نباید در گمرکات مبادی ورودی وجود داشته باشد و در صورت مشاهده هر گونه ایستایی در این زمینه، وفق مقررات رفتار خواهد شد.

معاون فنی گمرک افزود: شایان ذکر است گمرک جمهوری اسلامی ایران به زودی نسبت به ارائه برخط سرویس مسافری بر روی اینترنت هم اقدام خواهد کرد تا مسافران ورودی بتوانند پیش از ورود یا هنگام ورود به کشور نسبت به ورود اطلاعات و IMEI گوشی تلفن همراه خود به شرط کنترل اولیه از طریق گمرک اقدام کند و مراتب به طریق مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: همچنین ارزش همه مدل های گوشی در سامانه جهت ادامه فرآیند رجیستری تعریف و اعمال شده که مسافران ورودی می توانند در هنگام رجیستر گوشی خود با مراجعه به سامانه اطلاعات لازم را دریافت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1315

به "جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید