برقراری مشروط پرواز های ترکیه از 14 مرداد ، شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی

به گزارش مجله گرگانلند، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: با اعلام کشور ترکیه، پرواز های شرکت های هواپیمایی ایرانی به ترکیه از روز سه شنبه 14 مرداد برقرار می گردد، اما در این پرواز ها فقط مسافرانی که اقامت دائم و تابعیت ترکیه را دارند امکان سفر به ترکیه دارند.

برقراری مشروط پرواز های ترکیه از 14 مرداد ، شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مقصود اسعدی سامانی درباره آخرین شرایط پرواز های خارجی شرکت های هواپیمایی ایرانی، بیان نمود: پرواز های ترکیه که پیش از این طبق مصوبه کشور ترکیه متوقف شده بود، از روز سه شنبه 14 مرداد برای شرکت های هواپیمایی داخلی مجددا برقرار خواهد شد و شرکت ماهان اولین پرواز را انجام خواهد داد.

وی اضافه نمود: البته کشور ترکیه اعلام نموده است که فقط مسافرانی که اقامت دائم ترکیه را دارند و تابعیت این کشور را دارند، امکان تردد به ترکیه برای آن ها وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان نمود: فعلا در پرواز های ترکیه دانشجویان امکان سفر به این کشور ندارند.

وی گفت: با این حال مسافران ترکیه باید حتماً از کشور مبدأ، دارای مدرک تست منفی کرونا باشند.

اسعدی سامانی ادامه داد: ترکیش ایرلاین هم از روز گذشته اول اگوست مجوز پرواز های ایران را دریافت کرد.

* مسافران فاقد مدرک تست منفی کرونا در فرودگاه دوبی دیپورت می شوند

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد: از سوی دیگر پرواز های دبی نیز برقرار است، اما سختگیری های خاصی اعمال می گردد؛ یعنی مسافر باید نتیجه آزمایش منفی کرونا که حداکثر مربوط به 4 روز قبل باشد را در فرودگاه مقصد ارائه کند و اگر تست کرونا نداشته باشند، مسافر دیپورت می گردد.

اسعدی سامانی گفت: اگر مسافری وارد فرودگاه دبی گردد و تست منفی کرونا نداشته باشد باید 14 روز قرنطینه باشد.

* امارات فهرست مسافران ایرانی را قبل از پرواز آنالیز می نماید

وی بیان نمود: همچنین کشور امارات اعلام نموده است در پرواز هایی که از ایران به سمت امارات می آید، باید پیش از انجام پرواز، فهرست مسافران به کشور امارات اعلام گردد، آن ها فهرست را آنالیز می نمایند که آیا این مسافران می توانند در فرودگاه مبداء سوار بر هواپیما شده و وارد امارات شوند یا خیر.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در واقع باید پیش از انجام پرواز های امارات، مسافران پرواز به آن ها معرفی شوند و شرکت های هواپیمایی مجاز به سوار کردن مسافران ای که نام آن ها از سوی کشور امارات رد می گردد، نیستند.

اسعدی سامانی در پاسخ به این سوال که آیا این مطالبه کشور امارات قانونی است؟ گفت: به هر حال هر کشوری می تواند بابت پذیرش مسافر مقرراتی اعمال کند و از این نظر، مشکل قانونی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 648

به "برقراری مشروط پرواز های ترکیه از 14 مرداد ، شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری مشروط پرواز های ترکیه از 14 مرداد ، شرط عجیب امارات برای پذیرش مسافر ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید