امید و انگیزه ام برای رسیدن به المپیک را از دست ندادم

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران، محمدحسین محمدیان یکی از چهره های باانگیزه و توانمند کشتی آزاد ایران محسوب می شود که شاید بیشتر از دیگر همقطاران خود از لغو تمرینات به دلیل شیوع ویروس کرونا ضربه خورد. وی که اواخر سال گذشته پس از چهار سال محرومیت دوباره به میدان آمد و فرایند بسیار خوب و امیدوارکننده ای را در استارت مجدد طی کرد، در اواسط دوران اوج خود به دلیل تعطیلی اردوها از تمرینات مطلوب و گروهی بازماند.

امید و انگیزه ام برای رسیدن به المپیک را از دست ندادم

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

این آزادکار مدعی وزن 97 کیلوگرم را به جرأت می توان یکی از چهره های پیروز سال گذشته خواند که در اوج روزهای ناامیدی، میدان را خالی نکرد و با تلاش و جنگندگی همیشگی خود دوباره به جمع مدعیان وارد شد. وی به همین دلیل در مصاحبه با خبرنگاران گفت: پس از سال ها دوری و محرومیت از میادین کشتی که هنوز از دلیل آن شوکه هستم، توانستم سال گذشته دوباره به میدان بازگردم. خوشبختانه بازگشت من مصادف شد با حضورم در تورنمنت بین المللی ایتالیا که توانستم کشتی های بسیار خوب و راضی کننده ای در این تورنمنت بگیرم.

وی شرح داد: به هر حال بعد از درخشش در تورنمنت بین المللی ایتالیا تمام تمرکزم به اردوهای آماده سازی و حضور در مسابقات گزینشی المپیک بود که این برنامه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. طبیعتاً اردویی در کار نبود و باید به شهر و دیار خود باز می گشتیم و تمرنات انفرادی را انجام می دادیم. این موضوع به هیچ عنوان در انگیزه من تأثیر منفی ندارد و همانگونه که در سالهای محرومیت و دوری از میادین رسمی به تلاش و تمرین پرداختم، باز هم می توانم از پس این روزهای سخت بر آیم.

محمدیان ادامه داد: در طول تعطیلی اردوهای تیم ملی در شهر ساری به تمرین مشغول هستم و حتماً سعی می کنم روزی را بدون تمرین پشت سر نگذارم. من همچنان به حضور در المپیک می اندیشم و به همین دلیل از هیچ فرصتی برای تمرینات آماده سازی دریغ نخواهم کرد.

آزادکار مازنی کشورمان در خصوص حریف تمرینی در ایام تعطیلی اردوها نیز گفت: من هیچگاه چنین مسئله ای نخواهم داشت چون در کنار پدرم می توانم به خوبی تمرین کنم. یکی از افتخارات من که همیشه به آن بالیده ام این است که فرزند قهرمان عسگری محمدیان هستم که یکی از مفاخر کشتی ایران و جهان است و می توانم همیشه از او درس بگیرم. البته در این شرایط روی تمرین کردن با برادرم هم حساب ویژه ای باز کردم و می توانم از او هم به عنوان حریف تمرینی استفاده کنم.

وی در رابطه با تفاوت های لحظه تحویل سال با سالهای گذشته گفت: بطور کلی زندگی ورزشکاران ملی همیشه با افراد عادی متفاوت و من به خاطر دارم حتی در برخی از سال ها به دلیل مسابقات و برگزاری اردوها، لحظه تحویل سال دور از خانواده و در اردو بودیم. البته ایام تعطیلی نوروز هم بارها به دلیل تمرینات مجبور به حضور در خانه کشتی می شدیم که طبیعتاً سختی و فشار خاصی را به همه وارد می کرد. اما به امید کسب افتخار و پیروزیت تمامی این سختی ها را تحمل می کردیم و به سرانجام تلاش و کسب مدال در میادین بزرگ جهانی می اندیشیدم.

محمدیان خاطر نشان کرد: سال سخت و عجیبی را پشت سر گذاشتیم و شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه های عادی مردم و روال همیشگی ورزش را بر هم زد. هر چند مطمئن هستم می توانیم از این شرایط بحرانی بگذریم اما مردم باید دست به دست هم دهند و با توجه به نکاتی که باید در این روزهای حساس رعایت کنیم، هر چه زودتر از این روزها خارج شویم. کشتی هم مثل تمامی ورزش های المپیکی در این ایام ضربه خورد و همین که ما نتوانستیم اردوهای همیشگی را برگزار کنیم، یعنی زمان زیادی را برای المپیک از دست دادیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 438

به "امید و انگیزه ام برای رسیدن به المپیک را از دست ندادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید و انگیزه ام برای رسیدن به المپیک را از دست ندادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید